- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Dwóch nietrzeźwych kierujących

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Szamotułach prowadzili działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 2 osoby podejrzewane o kierowanie samochodami pod wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia.

 

W środę 3 lutego br. we wczesnych godzinach porannych, policjanci z szamotulskiej drogówki przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek” mające na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Kontrole drogowe w ramach powyższych działań tego dnia prowadzone były m.in. we Wronkach i w Lipnicy.

 

W ramach niniejszych działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości u ponad 1000 kierujących pojazdami. Zadaniem policjantów było zbadanie jak największej liczby kierujących, przy jak najmniejszej uciążliwości dla odbywającego się ruchu.

 

Tym razem w ramach działań „Trzeźwy poranek”, szamotulscy policjanci udaremnili dalszą jazdę 2 osobom, które są podejrzewane o to, że znajdowały się pod wpływem alkoholu. Za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy przez kierujących policjanci wystawili 5 mandatów karnych.

 

Wczesnym rankiem po godzinie 5:00 w Lipnicy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym 39-letniego mieszkańca gminy Buk. Po przeprowadzonym na miejscu badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna miał promil alkoholu w organizmie. W związku z powyższym policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdem.

 

Druga osoba została zatrzymana do kontroli drogowej w Pólku po godzinie 6:00. Kierujący Citroenem 35-letni mieszkaniec gminy Buk miał ponad 0,60 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

 

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia.

 

04.02.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES