- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Dwóch nietrzeźwych kierujących w okolicach Pniew

W minioną sobotę oraz niedzielę policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami. Jeden z podejrzewanych zahaczył samochodem o znak drogowy. Miał aż ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymanym grozi do dwóch lat więzienia.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę 7 lutego br. po godzinie 20 na drodze nr K-92. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że powyższą drogą porusza się kierujący samochodem marki Renault Megane, który może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Interweniujący patrolowcy m. in. dzięki świadkowi zdarzenia, który oczekiwał na przyjazd Policji, ustalili, iż podejrzewanym o kierowanie powyższym samochodem jest 48-letni mieszkaniec Pniew.

 
 

Jak się wstępnie okazało, 48-latek podczas gdy kierował samochodem miał zahaczyć lusterkiem o znak drogowy oraz przejechał przez dwie „wysepki”. Podejrzewany przyznał policjantom, że tego dnia spożywał alkohol wieczorem, a następnie wyjechał sam samochodem. Gdy funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości okazało się, że miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

 
 

Kolejny weekendowy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów szamotulskiej drogówki w niedzielę 8 lutego br. około godziny 20.45 na ul. Pocztowej w Pniewach. 55-letni mieszkaniec Pniew kierował volkswagenem golfem. Podczas kontroli policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Ich podejrzenia okazały się słuszne, gdyż po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 55-latek miał 0,80 promila w organizmie.

 
 

Każdemu z mężczyzn policjanci uniemożliwili dalszą jazdę samochodami. Wobec powyższych zatrzymanych Komisariat Policji w Pniewach prowadzi postępowania mające na celu szczegółowe wyjaśnienie spraw.

 
 

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia.

 

09.02.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES