- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Dwóch nietrzeźwych kierujących we Wronkach oraz w Pniewach

W miniony weekend policjanci na terenie powiatu szamotulskiego zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia. Policja apeluje, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 

W ten weekend na terenie powiatu szamotulskiego policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Do zatrzymań doszło we Wronkach oraz w Pniewach.

 

Tuż po północy 27 lutego br. policjanci z Wronek zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Renault, którym kierował 52-letni mieszkaniec gminy Wronki. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic we Wronkach miał ponad promil alkoholu w organizmie.

 

Kolejna osoba została zatrzymana do kontroli w dniu 28 lutego br. po godziny 02:00 w Pniewach. 27-letni obywatel Ukrainy, który kierował samochodem marki Audi A-6 miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

 

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża ich sprawność psychofizyczną, przez co trudniej jest się skoncentrować na drodze, a reakcje są znacznie opóźnione. Dlatego też apelujemy o niewsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. Świadków takiego zdarzenia informujemy, aby widząc taką próbę niezwłocznie zareagowali i w razie potrzeby natychmiast zadzwonili na Policję.

 

29.02.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES