- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Dwóch nietrzeźwych kierujących z zakazami

W minioną sobotę policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami. Jak się okazało, nie było to pierwsze naruszenie prawa przez mężczyzn. Już wcześniej sąd zakazał im kierowania pojazdami. Grozi im kara więzienia.

 

W minioną sobotę 28 listopada br. policjanci z Szamotuł oraz z Dusznik zatrzymali dwóch kierujących samochodami, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości.

 

Do pierwszego zatrzymania doszło około godziny 7. 30 w Piaskowie. Druga kontrola została przeprowadzona około godziny 17.00 w Niewierzu.

 

W trakcie wykonywanych przez policjantów kontroli drogowych, okazało się, iż jeden z kontrolowanych miał 40, drugi 41 lat. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, iż kierowcy złamali prawo. Zatrzymany do kontroli w Piaskowie miał ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie, drugi kierujący miał blisko 0,9 promila.

 

Gdy policjanci sprawdzili mężczyzn w policyjnym systemie okazało się, iż każdy z nich miał aktywny zakaz kierowania pojazdami. Każdy z nich podejrzewany jest więc o popełnienie drugiego przestępstwa - niedostosowania się do sądowego zakazu.

 

Postępowania w sprawach prowadzą policjanci z Szamotuł oraz z Dusznik. Mężczyznom grozi kara więzienia.

 

01.12.2015

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES