- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Działania 'ZNICZ 2017'

„Bardzo liczymy na to, że te dni pamięci i zadumy, będą jednocześnie dniami bezpiecznego poruszania się po drogach, a nie dniami kolejnych drogowych tragedii”. Policjanci służby ruchu drogowego województwa wielkopolskiego…

 

DZIAŁANIA „ZNICZ 2017"

”Działania pod kryptonimem „ZNICZ", polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa podczas obchodów Święta Wszystkich Świętych, na stałe wpisały się w kalendarz poczynań Policji, jak również w krajobraz polskich dróg. Tradycyjnie już w tym okresie będziemy mieli do czynienia ze wzmożonym ruchem na drogach, a co za tym idzie utrudnieniami w płynnej jeździe, szczególnie w rejonach cmentarzy. Dodatkowo, niekorzystny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, będzie mieć jesienna, czasem bardzo zmienna aura.


To wszystko przyczynia się do wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.” (KWP Poznań)

 

Właśnie dlatego, jak co roku na drogach będzie można spotkać większą niż na co dzień liczbę policjantów. Policyjne działania „ZNICZ 2017" już się rozpoczęły. W kolejnych dniach policjanci dbać będą o bezpieczeństwo. W dniu 1 listopada działania będą prowadzone przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w okolicach cmentarzy.

 

Policjanci, w miarę możliwości będą dbali o płynność ruchu. Funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na wykroczenia oraz przestępstwa popełniane w ruchu drogowym. Policjanci drogówki będą m. in. pilnowali aby kierowcy nie przekraczali dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze będą też sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami.

 

1 listopada ruch na drogach z pewnością będzie znaczny. Mogą pojawić się utrudnienia przy wjeździe i wyjeździe z przycmentarnych parkingów. Dlatego apelujemy do osób, które tego dnia nie muszą jechać samochodem o pozostawienie pojazdu w okolicy miejsca zamieszkania. W przypadku braku takiej możliwości przypominany, że w Szamotułach, oprócz parkingu przy Bazylice Mniejszej, w okolicy dostępne są też parkingi przy ul. Kościelnej, ul. Rynek, ul. Młyńskiej oraz przy basenie letnim.

 

"Apelujemy do kierowców oraz pieszych o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom policjantów kierujących ruchem, o dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, parkowanie w miejscach wyznaczonych oraz o używanie elementów odblaskowych przez pieszych – co znacznie poprawia poziom ich bezpieczeństwa – szczególnie przez pieszych poruszających się po zmierzchu, poza terenem zabudowanych – co jest prawnym obowiązkiem."(KWP)

 

BEZPIECZEŃSTWO MIENIA

 

Czas wszelkich świąt i tzw. „długich weekendów”, to często czas wykorzystywany przez nieuczciwych złodziei i oszustów. Dlatego  apelujemy o dobre zabezpieczenie swoich pojazdów i mieszkań przed włamaniami i kradzieżami.

 

W przypadku wyjazdu, który trwać będzie kilka dni pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu drzwi i okien mieszkania. Warto też poprosić zaufanego sąsiada lub kogoś z rodziny, aby pod nieobecność zwracał uwagę na pozostawione bez opieki mieszkanie.

 

Przebywając na zatłoczonych cmentarzach również należy wykazać się dużą czujnością i rozwagą –takie miejsca mogą okazać się świetnym miejscem do kradzieży kieszonkowych! Dlatego tez każdy powinien pilnować kieszeni, w których schowane są pieniądze, a panie z czujnością powinny pilnować swoich torebek.

 

ZAKAZ RUCHU CIĘŻARÓWEK!

 

W dniach 31.10 i 01.11.2017 r. obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, i tak:


31 października 2017 r. w godz. 18.00-22.00
01 listopada 2017 r. w godz. 08.00-22.00

 

 

(S. Chuda/ KWP)

 

 

27.10.2017

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES