- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Działania kontrolno-prewencyjne ''Alkohol i narkotyki''

Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Alkohol i narkotyki”. Akcja ukierunkowana jest na wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Szamotulscy policjanci zatrzymali pięciu kierowców, którzy kierowali samochodami będąc pod wpływem alkoholu.

 

Głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” jest badanie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.

 

W trakcie realizacji działań należy liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli drogowych oraz większą liczbą policyjnych patroli, także tych w nieoznakowanych radiowozach. Akcja jest prowadzona na terenie całego kraju w miejscach zlokalizowanych na odcinkach dróg, które są najbardziej zagrożone wypadkami i niewłaściwymi zachowaniami na drodze.

 

Dzięki działaniom, szamotulscy policjanci (do godziny 14:00) udaremnili dalszą jazdę pięciu kierującym pojazdami, którzy wsiedli za kierownicę swojego samochodu będąc pod wpływem alkoholu.

 

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości podejrzewanemu grożą 2 lata więzienia, za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu- areszt albo grzywna. Policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali dwie osoby będące w stanie nietrzeźwości oraz trzy osoby po użyciu alkoholu.

 

Prowadzenie pojazdu wymaga od kierującego odpowiedniej sprawności psychofizycznej oraz sprawności psychomotorycznej. U kierującego, będącego pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może dojść do zaburzenia wyżej wymienionych sprawności, a to w konsekwencji zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania zdarzenia drogowego.

 

Pamiętaj:

Jeżeli planujesz prowadzenie pojazdu nie spożywaj alkoholu lub podobnie działającego środka.;
Jeżeli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości – wykonaj badanie. Takie badanie można wykonać m.in. w większości jednostek Policji;
Odmawiaj jazdy z kierowcą, który jest pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka – uniemożliwi mu dalszą jazdę.

 

Ewelina Grabowa/KGP

 

06.06.2019

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES