- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Działania pod hasłem 'Trzeźwy poranek'

Policjanci z szamotulskiej drogówki prowadzili działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 9 osób podejrzewanych o kierowanie samochodami pod wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia.

 

Prowadzone cyklicznie działania pod hasłem „Trzeźwy poranek” pokazują, że na naszych drogach wciąż porusza się wielu kierujących, którzy nie respektują przepisów dotyczących zakazu wsiadania za kierownice pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone w dniu 11 kwietnia br. działania prewencyjne potwierdziły również tą sytuację.

 

Tym razem działania skoncentrowane były w gminach Duszniki i Kaźmierz. Celem akcji, jak w każdym tego typu działaniu było wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Właśnie dlatego zadaniem policjantów było zbadanie jak największej liczby kierujących, przy jak najmniejszej uciążliwości dla odbywającego się ruchu. Oprócz sprawdzania stanu trzeźwości kierowców, policjanci prowadzili też rozmowy profilaktyczne na temat niebezpieczeństw związanych z wsiadaniem za kierownice pojazdu pod wpływem alkoholu.

 

W ramach działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości u prawie 900 kierujących pojazdami. Tym razem w ramach działań „Trzeźwy poranek”, szamotulscy policjanci udaremnili dalszą jazdę 9 osobom, które są podejrzewane o to, że znajdowały się pod wpływem alkoholu. Pięć osób znajdowały się w stanie po użyciu alkoholu, a cztery w stanie nietrzeźwości.

 

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia. Za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu, zatrzymanym do kontroli drogowej grozi areszt albo grzywna.

 

13.04.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES