- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Działania prewencyjne z uwagą na młodzież

Policjanci z Szamotuł razem z poznańską grupą „Blokers” prowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości oraz demoralizacji osób nieletnich. W tym roku to już drugie tego typu wspólne działania na terenie naszego powiatu. 

 

W dzisiejszych czasach często dochodzi do popełniania czynów zabronionych przez osoby nieletnie. Okres wakacyjny i związany z tym wolny czas sprzyjać mogą demoralizacji oraz przestępczości młodych osób. Policjanci nie są obojętni na negatywne zachowania młodych ludzi, dlatego aby zapobiegać tego typu zjawiskom, w miniony piątek 25 lipca, w godzinach popołudniowo - nocnych funkcjonariusze z Szamotuł wspólnie z grupą „Blokers” z OPP Poznań razem przeprowadzili działania prewencyjne.

 

W piątkowych działaniach brało udział 18 policjantów – 12 funkcjonariuszy z Szamotuł oraz 6 z Poznania. Policjanci z Poznania to grupa funkcjonariuszy, którzy przygotowani są do realizacji specjalistycznych zadań związanych z ograniczaniem negatywnych skutków dla mieszkańców blokowisk ze strony blokersów.

 

Zadaniem mundurowych biorących udział w piątkowych działaniach było zwrócenie szczególnej uwagi na osoby nieletnie. Policjanci kontrolowali miejsca w Szamotułach oraz w okolicy, w których często grupuje się młodzież. Przy tych kontrolach policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy młodzi ludzie zachowują się zgodnie z prawem. Przeprowadzone działania nie wykazały większych nieprawidłowości, co może świadczyć o pozytywnym wpływie tego typu akcji.

 

Funkcjonariusze wylegitymowali ponad 70 osób z czego 10 osób w związku z popełnionymi wykroczeniami zostało ukaranych mandatami karnymi. Policjanci skontrolowali też 17 miejsc w których często grupuje się młodzież. Akcja skutkowała przeprowadzeniem rozmów profilaktyczno – ostrzegawczych z 4 młodymi osobami.

 

 

Tego typu działania stanowią istotny element pracy policyjnej, dlatego na terenie powiatu szamotulskiego prowadzone są cyklicznie.

 

 

 

 

 

28.07.2014

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES