- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Dzielnicowi spotkali się z seniorami

Bezpieczeństwo seniorów było tematem spotkań, w których uczestniczyli dzielnicowi z Obrzycka oraz z Dusznik. Policjanci przypomnieli uczestnikom prelekcji o zasadach dbania o własne bezpieczeństwo.

 

Dzielnicowi z Dusznik oraz z Obrzycka, spotkali się z seniorami. W profilaktycznych działaniach uczestniczyli seniorzy z Dusznik oraz z Piotrowa.

 

Głównym celem uczestnictwa w spotkaniach dzielnicowych było przekazanie seniorom wiedzy na temat metod i sposobów działania oszustów, a także przypomnienie podstawowych zasad unikania zagrożenia. Zależy nam na tym, aby seniorzy byli świadomi tego, iż oszuści i złodzieje często chcą wykorzystać ich dobroduszność, przez co osoby starsze narażają się na utratę pieniędzy, które często oszczędzali przez większość swojego życia.

 

Policjanci omówili również zasady działania Krajowych Map Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda, dzięki której w łatwy sposób można odnaleźć informacje o dzielnicowym.

 

Spotkanie w Dusznikach miało charakter interdyscyplinarny. Bardzo ważne informacje na temat sposobów radzenia sobie w trakcie pożaru przekazali seniorom przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy ochotnicy omówili również jak uniknąć zatrucia tlenkiem węgla.

 

Spotkania odbyły się w ramach programów prewencyjnych „Bezpieczne życie seniorów” oraz „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

 

10.03.2017

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES