- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Dzielnicowi zatrzymali motocyklistę, który pod wpływem alkoholu uderzył w znak

Dzielnicowi z Dusznik zatrzymali motocyklistę, który jest podejrzewany o kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. 24-latek miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Nie był w stanie zapanować nad motocyklem i wjechał w znak drogowy.

 

Do zdarzenia doszło w środę 3 maja br. Około godziny 20.20, dzielnicowi z Dusznik kontrolowali teren parku w Dusznikach przy ulicy Jana Pawła II. Nagle zauważyli, jak grupa osób biegnie w kierunku ronda.

 

Policjanci sprawdzili szybko co się tam stało. Okazało się, iż na jezdni leżał motocyklista. Dzielnicowi na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna początkowo nieprzytomny, po chwili odzyskał przytomność.

 

Okazało się, iż był to 24-letni mieszkaniec Dusznik, który kierował motocyklem typu kross. Policjanci rozpytali świadków zdarzenia. Z ustaleń wynikało, iż kierujący motocyklem, który wyjeżdżał z placu przy urzędzie pocztowym stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak drogowy, a następnie upadł na jezdnię.

 

W trakcie rozmowy z 24-latkiem dzielnicowi wyczuli silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, iż miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Z ustaleń wynikało również, iż motocykl, którym kierował mężczyzna nie posiadał ubezpieczenia, a także nie jest zarejestrowany.

 

Z miejsca zdarzenia, motocyklista został przetransportowany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Teraz wobec podejrzewanego będą prowadzone dwa postępowania – o przestępstwo polegające na kierowaniu motocyklem w stanie nietrzeźwości oraz o wykroczenia – m. in. Kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Grozi mu więzienie, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

 

(S.Ch.)

 

06.05.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES