- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

FINAŁ AKCJI 'BEZPIECZNA ZIMA PIERWSZAKÓW'

W czwartek 26 stycznia br. odbył się finał kilkumiesięcznej akcji pod hasłem „Bezpieczna zima pierwszaków”. W ramach działań, jak co roku rozstrzygnięto dwa konkursy oraz wyposażono wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w elementy odblaskowe. Partnerem akcji było Starostwo Powiatowe w Szamotułach.

 

Jesienią ubiegłego roku, jak co roku, Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach rozpoczęła akcję „Bezpieczna Zima Pierwszaków”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych z terenu całego powiatu szamotulskiego.

 

Akcję rozpoczął ogłoszony konkurs pod hasłem „Odblaskowo – Bezwypadkowo”. Uczniowie klas pierwszych stanęli wówczas przez zadaniem zaprojektowania logo odblasku. Zwyciężyła Jolanta Nowak z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Baborowie. Obrazek narysowany przez Jolantę widniał odblaskach, które trafiły do wszystkich pierwszoklasistów w powiecie szamotulskim.

 

Kolejnym etapem były pogadanki przeprowadzane przez policjantów na temat bezpiecznych zabaw zimowych oraz bezpiecznego poruszania się po drodze. Zdobytą wiedzę, pierwszoklasiści mogli wykorzystać podczas kolejnego konkursu ogłoszonego przez szamotulską Policję. Konkurs „Bezpieczna zabawa, to ważna sprawa” cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony młodych mieszkańców naszego powiatu.

 

W miniony czwartek 26 stycznia, o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Szamotułach odbył się finał powyższej akcji. W spotkaniu uczestniczyli: Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach asp. Łukasz Duszyński, Starostwa Powiatowego w Szamotułach Józef Kwaśniewicz, Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Szamotułach Karol Hartwich, dyrektorzy oraz nauczyciele ze szkół podstawowych, a także część uczestników konkursów wraz z opiekunami.

 

Spotkanie swoim występem uświetnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, które zaprezentowały zebranym gościom występy artystyczne.

 

Dla zwycięzców najważniejszym momentem finału było zapewne wręczenie nagród i wyróżnień. Nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Szamotułach otrzymali:

 

Za konkurs „Odblaskowo – bezwypadkowo”:

 

I miejsce- Jolanta Nowak ze Szkoły Podstawowej w Baborowie, II miejsce- Jakub Rębas ze Szkoły Podstawowej w Otorowie, III miejsce- Julia Mańczak ze Szkoły Podstawowej w Przyborowie

 

Ponadto komisja wyróżniła 9 osób, Gabriela Albig ze Szkoły Podstawowej w Gaju Mały, Maciej Wawrzonkowski ze Szkoły Podstawowej w Brodziszewie, Sandra Maślona ze Szkoły Podstawowej w Gaju Małym, Joanna Odwrot ze Szkoły Podstawowej w Koźlu, Tadeusz Jankowski ze Szkoły Podstawowej w Chojnie, Emilia Kubiak ze Szkoły Podstawowej w Otorowie, Milena Templin ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu, Joanna Heckert ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach, Fabian Kalemba ze Szkoły Podstawowej w Baborowie

 

Konkurs „Bezpieczna Zabawa, to ważna sprawa”:

 

I miejsce- Julia Jezierska ze Szkoły Podstawowej w Pniewach, II miejsce- Tobiasz Maciejewski ze Szkoły Podstawowej w Brodziszewie, III miejsce- Hanna Ułamek ze Szkoły Podstawowej w Sędzinku, wyróżnienia: Wiktoria Dłużewska ze Szkoły Podstawowej w Sędzinku, Adam Nowak ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, Oliwia Piechota ze Szkoły Podstawowej w Pniewach, Gabrysia Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach, Julia Biedna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach, Angelika Szczepanek ze Szkoły Podstawowej w Biezdrowie, Nikola Kubiś ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach.

 

 

(SCh)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES