- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Finał Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

W Gimnazjum w Pniewach został rozegrany XXXIX Powiatowy Finał Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. W tegorocznej edycji wzięło udział 9 szkół podstawowych i 7 szkół gimnazjalnych. Zwyciężyły szkoły z Wronek i z Nowej Wsi.

 

Jak co roku, tak i tym razem policjanci z szamotulskiej drogówki zaangażowali się w organizację Powiatowego Finału Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Dzięki życzliwości i pomocy Pani Dyrektor, finał ponownie odbył się w Gimnazjum w Pniewach dnia 21 kwietnia 2016 roku. Celem powyższych działań jest zawsze podnoszenie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy, a co za tym idzie zwiększanie poczucia bezpieczeństwa na drogach.
 

Kolejnym założeniem turnieju jest kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Pośrednio popularyzacja turnieju wpływać może również na popularyzowanie roweru jako środka transportu oraz rekreacji i sportu. Powiatowy finał stanowi eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Szamotuł razem z Naczelnikiem asp. sztab. Krzysztofem Stanisławiakiem.

 

Przed uczestnikami turnieju jak zawsze stały trzy zadania. Każdy uczeń musiał rozwiązać test wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Druga część turnieju to zajęcia praktyczne. Uczestnicy musieli pokonać tor przeszkód, oraz przejechać drogę przez miasteczko ruchu drogowego. W tym roku uczniowie prezentowali wysoki poziom umiejętności.

 

Punkty ze wszystkich etapów zostały zsumowane i wyłoniono zwycięzców. Miejsca na podium w kategorii szkół podstawowych zajęły drużyny ze szkół podstawowych w Nowej Wsi (miejsce I), w Chełmnie (miejsce II) i w Pniewach (miejsce III). W kategorii szkół gimnazjalnych najwyższe miejsca zajęły drużyny z Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta we Wronkach (miejsce I), Gimnazjum im. ks. kan. M. Maciejewskiego w Pniewach (miejsce II) i Gimnazjum im. L. Krzyżaniaka w Grzebienisku (miejsce III).

 

 

W turnieju nie było jednak przegranych. Wszyscy uczestnicy z rąk Wicestarosty Powiatu Szamotulskiego Pani Beaty Hanyżak, Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach insp. Sławomira Dziupińskiego, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Szamotułach asp. sztab. Krzysztofa Stanisławiaka oraz Pani Marii Papis Dyrektora Gimnazjum w Pniewach otrzymali upominki, które przekazane zostały przez Starostwo Powiatowe w Szamotułach oraz Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z terenu powiatu. Co najważniejsze, każdy z uczestników konkursu poszerzył swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.04.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES