- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty

Wspólne działania policjantów Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Poznaniu doprowadziły do zabezpieczenia 11 automatów do gier hazardowych nie posiadających odpowiednich zezwoleń. Funkcjonariusze straty skarbu państwa wycenili na kwotę ponad 260 000 zł. Ich właścicielom może grozić wysoka kara grzywny albo, kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

W dniu 12 kwietnia 2016 roku szamotulscy policjanci wspólnie z poznańskimi celnikami skontrolowali automaty do gier w dwóch lokalach w Szamotułach. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 11 automatów do gier. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych. Na urządzanie takich gier wymagana jest odpowiednia koncesja. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych. To one potwierdziły, że maszyny działają w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Straty skarbu państwa zostały wycenione na kwotę ponad 260 000 zł. Funkcjonariusze Służby Celnej będą prowadzili dalsze postępowanie w tej sprawie z art. 107 § 1 KKS. Właścicielom maszyn może grozić wysoka kara grzywny albo, kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

 

 

20.04.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES