- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Interweniowali w związku z pożarem

Policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach wyjaśniają przyczyny pożaru, do którego doszło na ulicy Dworcowej. W sprawie prowadzone jest postępowanie.

 

W poniedziałek, około godziny 13.15 dyżurny Policji otrzymał informację, iż w jednej z kamienic we Wronkach doszło do wybuchu butli gazowej, w wyniku czego doszło do pożaru.

 

Po kilku minutach od zgłoszenia, na miejsce przyjechali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oraz dzielnicowy. Okazało się, iż w kamienicy płonie jedno z mieszkań. Kilka osób opuściło swoje domy przed przyjazdem służb ratunkowych.

 

Policjanci sprawdzili czy jeszcze ktoś nie pozostał w kamienicy. Z budynku ewakuowano w sumie 6 osób. Funkcjonariusze pomogli w wyjściu z kamienicy jednej z mieszkanek, która miała trudności z opuszczeniem swojego domu przez silne zadymienie. Po ewakuacji mieszkańców mundurowi raz jeszcze sprawdzili czy ktoś nie pozostał w swoim domu i nie potrzebował pomocy.

 

Z uwagi na złe samopoczucie 66-letniej kobiety oraz 30-letniego mężczyzny, którzy byli w kamienicy w momencie wybuchu, policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które przetransportowało poszkodowanych do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Na miejscu działała Straż Pożarna. Po ugaszeniu pożaru i zakończeniu czynności przez strażaków, policjanci wykonali oględziny miejsca pożaru w celu zabezpieczenia niezbędnych materiałów dowodowych.

 

Wronieccy kryminalni prowadzą postępowanie w sprawie narażenia mieszkańców kamienicy na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przyczyny oraz okoliczności zdarzenia są wyjaśniane w ramach niniejszego dochodzenia.

 

10.07.2018

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES