- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Jak dbać o skórę od wewnątrz? – Natura Dietetyk radzi

 

Podczas wakacji cieszymy się każdą chwilą i korzystamy z uroków słonecznej pogody. Jednak promienie słoneczne, wiatr, morskie kąpiele, piasek niekorzystnie wpływają na kondycję naszej skóry. Często staje się ona przesuszona, na twarzy pojawiają się drobne zmarszczki i przebarwienia. Długie godziny na Słońcu nie sprzyjają również ściankom naczyń krwionośnych, których osłabienie sprzyja powstawaniu tzw.“pajączków“. Osoby o skórze wrażliwej potrzebują szczególnej pielęgnacji zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej, aby chwila beztroski na Słońcu nie kosztowała kilka dni lub tygodni cierpień.

 

Aby wiedzieć jak pielęgnować skórę latem i jakich produktów używać, najlepiej jest wybrać się na wizytę do zaprzyjaźnionego gabinetu kosmetycznego, gdzie specjalista zdiagnozuje stan cery i zaleci odpowiednią pielęgnację.

 

Dzisiaj chcemy przybliżyć Państwu w jaki sposób możemy dbać o skórę również od wewnątrz, czyli poprzez wprowadzanie do diety różnych wartościowych produktów.

 

Jeśli chcemy lepiej przygotować skórę na przyjęcie intensywnych promieni słonecznych dostarczajmy organizmowi solidną dawkę warzyw, szczególnie tych bogatych w likopen i sezonowych owoców. Najlepszymi sprzymierzeńcami naszej skóry są witaminy A, C i E oraz biotyna. Tę ostatnią możemy znaleźć np. w produktach pełnoziarnistych. Witaminę C zawierają m.in. natka pietruszki, papryka, truskawki, cytrusy, jagody i pomidory. Witamina A, odpowiedzialna za odnowę skóry, zawarta jest w produktach nabiałowych, marchwi czy żółtkach jajek. Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji należałoby dostarczać też witaminy E, którą to znajdziemy szczególnie w zielonych warzywach liściastych, orzechach oraz produktach pełnoziarnistych. Nie sposób pominąć też marchwi, która oprócz wit. A zawiera również beta-karoten, dzięki któremu możemy zapobiec poparzeniom słonecznym i na dłużej utrzymać piękną, wakacyjną opaleniznę. Borówki i aronia z kolei są bogate w związki antyoksydacyjne, zapobiegające m.in. powstawaniu zmarszczek, tak więc warto dodać te owoce oraz inne o ciemnointensywnej barwie np. do swojej porannej owsianki.

 

Pamiętajmy o piciu dużych ilości wody, szczególnie w upalne dni, kiedy z organizmu może wyparować nawet kilka litrów wody dziennie. Odwodnienie prowadzi do wysuszenia skóry i bólu głowy.

 

Pora letnia jest idealnym czasem do nadrobienia braków w witaminach i minerałach w naszym organizmie ze względu na szeroki dostęp do świeżych produktów, więc korzystajmy z tego czasu i spożywajmy jak najwięcej sezonowych owoców i warzyw oraz uzupełniajmy płyny.

 

Wyjdzie to na zdrowie nie tylko naszej skórze, ale również sylwetce.

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------

 

 

 

ul. Wolności 30, Pniewy

 

ul. gen Władysława Sikorskiego 7, Międzychód

 

 

 

tel. 882 052 939

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES