- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Kierujący 'na podwójnym gazie' wjechał w drzewo- do szpitala trafiła pasażerka

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie zdarzenia drogowego będąc w stanie nietrzeźwości. W wyniku zderzenia pojazdu z drzewem do szpitala trafiła 17-latka. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka. Mężczyźnie może grozić wiele lat więzienia.

 

W minioną niedzielę 9 lipca br. około godziny 21.50 policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia drogowego na trasie z Piotrowa do Wronek.

 

Informację o wypadku przekazali służbom ratunkowym świadkowie, którzy jako pierwsi udzielili pomocy poszkodowanym. Na miejscu zdarzenia (oprócz świadków i Straży Pożarnej) policjanci zastali jednego uczestnika zdarzenia oraz pojazd marki Peugeot biorący udział w wypadku.

 

W rozmowie ze świadkami policjanci ustalili, iż kierujący samochodem gwałtownie zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

 

Dwoje uczestników zdarzenia zostało przetransportowanych przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Uczestnik, który pozostał na miejscu zdarzenia (26-letni mieszkaniec Czarnkowa) znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Początkowo nie potrafił poddać się badaniu stanu trzeźwości, w końcu jednak okazało się, iż ma prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

 

Policjanci ustalili, iż dwie osoby, które zostały przetransportowane do szpitala, to 17-latka z powiatu wrzesińskiego oraz 27-latek z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Kobieta doznała poważniejszych obrażeń i była hospitalizowana, natomiast 27-latek został przetransportowany do Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

 

Mężczyzna początkowo nie przyznawał się do tego jakoby to on kierował peugeotem. Ustalenia policjantów, ujawniony przez nich monitoring wskazywały jednak na to, iż to właśnie 27-latek mógł spowodować wypadek. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Miał prawie promil alkoholu w organizmie.

 

Mężczyzna został zatrzymany. Następnego dnia został przesłuchany. Na tą chwilę policjanci przedstawili mu zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, a także zatrzymali mu prawo jazdy. W sprawie wypadku powołany zostanie również biegły, który określi szczegółowo zakres obrażeń, których doznała 17-latka. Po tych ustaleniach mężczyzna może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

 

Mężczyźnie może grozić wiele lat więzienia.

 

 

11.07.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES