- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Kolejny sukces policjantów- zabezpieczono prawie 7 kg marihuany

Policjanci z Szamotuł zatrzymali dwie osoby podejrzane o wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy jednym z nich prawie 7 kg marihuany, schowanych w torbie podróżnej. Mężczyźni decyzją sądu trafili do aresztu. Grozi im nawet 12 lat więzienia.

 

Do zatrzymań doszło 22 lutego br. w Szamotułach. Policjanci podczas patrolowania miasta zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Mundurowi postanowili ich obserwować. W pewnym momencie dwaj mieszkańcy Trzebiatowa weszli pomiędzy samochody stojące na parkingu i zaczęli nerwowo rozglądać się na boki. Następnie jeden z mężczyzn odszedł w kierunku centrum, natomiast drugi wraz z torbą podróżną szybkim krokiem ruszył w przeciwnym kierunku.

 

Policjanci niezwłocznie wezwali na miejsce pobliskie patrole, a sami poszli za mężczyznom z torbą. Już po niespełna kilkunastu metrach zatrzymali 38-latka. W trakcie czynności w torbie zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli 6 paczek zawiniętych taśmą. Okazało się, iż jest to ponad 6,5 kg marihuany, której wartość czarnorynkowa przekracza 300 tysięcy złotych.

 

W tym samym czasie wezwani na miejsce kryminalni i dzielnicowi zatrzymali 34-latka, który wcześniej odszedł w kierunku centrum. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy w Szamotułach, gdzie usłyszeli zarzuty. Jak się okazało jeden z zatrzymanych był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe.

 

 

Za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających zatrzymanym grozi teraz nawet 12 lat więzienia. Decyzją Sądu wobec mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt.

 

 

 

 

 

25.02.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES