- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Kolejny tragiczny wypadek z udziałem pieszego

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło w piątek na drodze krajowej nr 92 w Pniewach. Pod kołami tira zginął 49-letni pieszy.

 

W miniony piątek (20 kwietnia br.) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o poważnym wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 92 w Pniewach. Ze zgłoszenia wynikało, iż pieszy został potrącony przez samochód ciężarowy.

 

Dyżurny na miejsce wysłał policjantów z Pniew, szamotulską drogówkę oraz funkcjonariuszy szamotulskiego Wydziału Kryminalnego. Prace na miejscu nadzorował prokurator.

 

Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż 39-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który kierował samochodem ciężarowym potrącił idącego pasem awaryjnym 49-letniego Pniewianina. Ustalono, iż kierujący samochodem był trzeźwy, natomiast pieszy w chwili zdarzenia nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

 

Przyczyny oraz szczegółowe okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.

 

 

To już piąty pieszy, który zmarł w tym roku w wyniku wypadku drogowego na terenie powiatu szamotulskiego. W sumie w wyniku wypadków na terenie naszego powiatu zmarło 7 osób. Choć każdy z wypadków był inny, część zdarzeń posiada wspólny element- brak odblasków u pieszych. Właśnie dlatego, w trosce o bezpieczeństwo, policjanci apelują do pieszych o noszenie elementów odblaskowych. Apelujemy również zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się pieszo, po zmroku drogami poza terenem zabudowanym. Pamiętajmy, iż w dużej mierze, to od nas zależy nasze bezpieczeństwo.(mł. asp. Sandra Chuda)

 

 

 

 

23.04.2018

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES