- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Kolizja z nietrzeźwym kierującym

Ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie miał kierujący, który brał udział w kolizji drogowej w Pamiątkowie. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu może przynieść konsekwencje nie tylko prawne, ale może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego.

 

W minioną niedzielę (11.06.2017 r.), około godziny 16.00 policjanci szamotulskiej patrolówki interweniowali w związku z kolizją drogową, do której doszło w miejscowości Pamiątkowo.

 

Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia, policjantów z Posterunku Policji w Dopiewie oraz Straż Pożarną.

 

Policjanci ustalili, iż w kolizji brały udział dwa samochody: Mazda 626, którą kierował 19-letni obywatel Ukrainy oraz Skoda Superb, którą kierowała 45-letnia poznanianka.

 

Z ustaleń wynikało, iż 19-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył jadącej przed nim skody. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Kobieta była trzeźwa, natomiast podejrzewany o spowodowanie kolizji drogowej znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Mężczyzna miał ponad 2,4 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście żaden z uczestników kolizji nie doznał obrażeń.

 

Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy. On sam trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód trafił na policyjny parking. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Postępowanie w tej sprawie oraz w sprawie spowodowania kolizji drogowej pod wpływem alkoholu jest prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Szamotułach.

 

Jak widać na powyższym przykładzie, alkohol wpływa negatywnie na reakcje kierowcy i może spowodować błędną ocenę odległości. Kierujący pod wpływem alkoholu ma znacznie obniżoną koncentrację i często błędnie ocenia swoje możliwości. Apelujemy więc do kierowców aby nie wsiadali za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu pod wpływem alkoholu! Jeśli natomiast jesteśmy świadkami sytuacji, w której nietrzeźwa osoba chce kierować pojazdem, powinniśmy zareagować i uniemożliwić mu taką jazdę lub powiadomić o tym fakcie Policję. Być może nasza reakcja uratuje komuś życie lub zdrowie.

(SCh)

 

13.06.2017

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES