- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Kolizja z nietrzeźwym kierującym

Policjanci z Szamotulskiej patrolówki zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który jest podejrzewany o spowodowanie kolizji drogowej będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi kara więzienia.

 

W minioną sobotę 4 lutego br. około godziny 20.00 policjanci z szamotulskiej partolówki pojechali do miejscowości Gałowo, gdzie miało dojść do kolizji drogowej. Na miejscu mundurowi zastali uczestników zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili wstępnie przebieg kolizji drogowej.

 

Jak się okazało, 52-letni mieszkaniec Szamotuł, który kierował samochodem marki Kia Clarus jest podejrzewany o to, że w trakcie wykonywania manewru skrętu w prawo przekroczył oś jezdni i zderzył się z 62-letnim mieszkańcem gminy Szamotuły, który kierował fiatem pandą.

 

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Okazało się, iż kierujący fiatem był trzeźwy, natomiast kierujący drugim pojazdem miał sporą zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, iż miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.

 

Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdem. Teraz podejrzewanego czekają dwie sprawy. Jedna za przestępstwo jakim jest kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu dwa lata więzienia. Ponadto 52-latek podejrzewany jest o spowodowanie kolizji drogowej, za co grozi mu grzywna.

 

(wyk.SCh)

 

06.02.2017r

 

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES