- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Kolizja rowerzystów. Jeden z nich był nietrzeźwy

Policjanci apelują o powstrzymanie się od wsiadania za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. O tym, że czasem niełatwo zapanować nad kierownicą będąc pod wpływem alkoholu mógł się przekonać rowerzysta, który brał udział w kolizji drogowej w Szamotułach.

 

Policjanci szamotulskiej drogówki interweniowali w związku z kolizją drogową, do której doszło na drodze rowerowej przy ul. Lipowej w Szamotułach. Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło w dniu 18 kwietnia br.

 

Jak ustalili funkcjonariusze, 18-letni rowerzysta, jadąc drogą dla rowerów wykonując manewr wymijania zderzył się z jadącą z przeciwnego kierunku 40-letnią kierującą rowerem, w wyniku czego rowerzyści przewrócili się. Od 18-latka czuć było zapach alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, iż ma ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

 

Następnego dnia, gdy 18-latek wytrzeźwiał, policjanci ukarali go mandatem karnym za spowodowanie kolizji drogowej oraz za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

 

Kierowco PAMIĘTAJ, że wypity alkohol:

  • wydłuża czas naszej reakcji,
  • wpływa negatywnie na koordynację ruchów,
  • powoduje pogorszenie wzroku i ogranicza pole widzenia,
  • wywołuje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • obniża naszą koncentrację,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości.

 

Właśnie dlatego, jazda pod wpływem alkoholu może być niebezpieczna zarówno dla ciebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

20.04.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES