- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Komunikat ostrzegawczy! Ostrzeżenie meteorologiczne

 

 

Mamy DZIESIĄTKĘ!

Po tragicznych zeszłorocznych sierpniowych nawałnicach, jakie przeszły nad znacznym obszarem naszego kraju, Burmistrz Gminy Pniewy, który do kwestii bezpieczeństwa mieszkańców przywiązuję ogromną wagę, zdecydował o konieczności podjęcia intensywnej kampanii mającej na celu upowszechnienie wśród mieszkańców sms-owego systemu alarmowania i ostrzegania o zagrożeniach  o nazwie SISMS.

 

(Przypomnijmy, że sierpniowe burze wystąpiły nie tylko na Pomorzu i Kujawach. Szalały także nad Wielkopolską, robiąc znaczne szkody w 58 gminach naszego regionu. W ich wyniku 6 osób zginęło, a 58 zostało rannych, wystąpiły także katastrofalne zniszczenia. Prawie 5000 budynków miało zerwane lub uszkodzone dachy, było kilkadziesiąt tysięcy  hektarów powalonych drzew, do tego występował powszechny brak prądu. )

 

 

W tamtym czasie SISMS funkcjonował już w naszej gminie, umożliwiając zarejestrowanym w nim mieszkańcom otrzymywanie na ich telefony komórkowe sms-owych ostrzeżeń, jednak liczbę jego użytkowników wynoszącą dokładnie 703 użytkowników trudno było uznać za satysfakcjonującą. 

 

Postawiono sobie wówczas jasny i precyzyjny cel. System sms-owego ostrzegania o zagrożeniach będzie skuteczny, jeśli choć co dziesiąty mieszkaniec gminy Pniewy będzie jego użytkownikiem(Przypominamy, że liczba mieszkańców naszej gminy oscyluje na poziomie 12 250 osób).

 

Oczywiście zwiększenie liczby użytkowników systemu podnosi znacząco koszty jego funkcjonowania. Tym bardziej, że przy okazji kampanii informacyjnej o zaletach otrzymywania komunikatów o zagrożeniach, mieszkańcy zaczęli dopisywać się do innych kategorii sms-owych  komunikatów i informacji. Chodzi tu szczególnie o:

 

-  kategorię „WYDARZENIA”, gdzie otrzymuje się informacje o ważnych wydarzeniach i imprezach w gminie,

 

-  kategorię „ODBIÓR ODPADÓW”, której użytkownicy dostają sms-owe przypomnienia o terminie wywozu odpadów z rejonu swego miejsca zamieszkania.

 

 

Jednak, jak powszechnie wiadomo, bezpieczeństwo nie ma ceny, a do tego w Pniewach jest ono jednym  z priorytetów obecnego włodarza naszej gminy, stąd w budżecie musiały znaleźć się środki na to ważne zadanie.

 

 

Przez kilka poprzednich miesięcy pracownicy pniewskiego urzędu miejskiego podejmowali wiele działań w celu promocji systemu sms-owego powiadamiania o zagrożeniach. 

 

O zaletach systemu SISMS można było przeczytać na stronach internetowych naszego urzędu i pniewskich portali internetowych, ale także miejscowych szkół. Publikacje na ten temat  pojawiły się w pniewskim Dyliżansie i Gazecie Szamotulskiej, wydrukowano i kolportowano ulotki. Ponieważ najlepszy jest kontakt bezpośredni, były i specjalne spotkania w tej sprawie z rodzicami uczniów szkół na wywiadówkach, naszymi seniorami, ale i z młodzieżą.

 

I to właśnie kilkudziesięciu młodych mężczyzn z naszej gminy z rocznika 1999, którzy wchodząc w kolejny etap dorosłości, stawali w minionym tygodniu na kwalifikacji wojskowej, gdzie otrzymywali książeczkę wojskową, byli tymi, którzy rejestrując się w SISMS formalnie sprawili, że przekroczyliśmy liczbę 1 225 użytkowników, co stanowi dokładnie 10%  liczby osób zamieszkujących w gminie.

 

Dlatego dzisiaj, w dniu 13 kwietnia 2018 roku, możemy z dumą i niekłamaną satysfakcją  poinformować, że co 10 mieszkaniec gminy Pniewy otrzyma, jeśli tylko się takowe pojawiają, ostrzeżenia o zagrożeniach (ostatni komunikat wysyłany był we wtorek i dotyczył prognozowanych burz).

 

Wydaje się, że taka liczba, uwzględniając potencjalny rodziny i towarzyski zasięg  dystrybucji tych informacji, winna sprawić, że do zdecydowanej większości mieszkańców naszej gminy dotrze i to na czas ostrzeżenie o zagrożeniu.  

 

 

Satysfakcja jest tym większe, że większość gmin w powiecie szamotulskim nie ma w ogóle takich systemów powiadamiania i ostrzegania swoich mieszkańców. Te zaś gminy, które mają dopiero raczkują w tym jakże ważnym obszarze działań na rzecz bezpieczeństwa, rozpoczynając właśnie nabór użytkowników. Co wcale nie jest, jak widać po naszych działaniach i doświadczeniach,  łatwe.

 

 

Wszystkim mieszkańcom gminy Pniewy użytkownikom SISMS serdecznie dziękujemy!

 

Życzymy Państwu zadowolenia z tej szybkiej i skutecznej formy otrzymywania ważnych i przydatnych  informacji z Waszego urzędu!

 

 

Osoby, które jeszcze nie są użytkownikami SISMS zachęcamy do rejestracji. Trwa ona zaledwie chwilę…

 

 

 

za: https://www.pniewy.wlkp.pl

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES