Komunikat Burmistrza Gminy Pniewy nr 2

KOMUNIKAT BURMISTRZA GMINY PNIEWY Nr 2

z dnia 23 marca 2020 roku

 

Stanęliśmy w obliczu szczególnie trudnej sytuacji, jaką jest pandemia koronawirusa. Każdego dnia rośnie w Polsce liczba osób zakażonych, stąd w piątek 20 marca br. na obszarze całego kraju rząd wprowadził stan epidemii. Ta narodowa kwarantanna oznacza, że najbliższe tygodnie muszą być czasem zbiorowej odpowiedzialności i dyscypliny.

 

Pniewy, tak jak cała Polska i świat, bronią się przed epidemią. Choć dotąd nie mamy przypadku zarażenia w gminie i w powiecie szamotulskim, należy się jednak z tym liczyć w każdej chwili.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, podjętych zostało szereg działań:

 

 

URZĄD  MIEJSKI

Ograniczamy dostęp klientów do Urzędu tyko do spraw pilnych i niezbędnych. Prosimy o komunikowanie się z pracownikami Urzędu (i wszystkich podległych jednostek) za pomocą telefonu, e-maila. Urzędnicy nadal będą pracowali, aby załatwiać sprawy mieszkańców gminy.

 

EDUKACJA

Zawieszenie zajęć we wszystkich placówkach oświatowych zostało wydłużone do Świąt Wielkanocnych. Lekcje będą odbywać się zdalnie poprzez platformy e-learningowe.

 

W związku z sygnałami mieszkańców dotyczącymi ilości zadań domowych zadawanych dzieciom, Burmistrz - jako organ prowadzący - interweniował u dyrektorów szkół. Ustalono zmianę tej praktyki, uwzględniając ograniczony dostęp uczniów do komputerów w rodzinach.

 

KULTURA, SPORT

Wszystkie imprezy kulturalne i sportowe są odwołane. Nieczynne są centrum kultury, biblioteka, orlik, hala sportowa i siłownie. Zamknięte są także place zabaw i siłownie na powietrzu.

 

SENIORZY, POMOC SPOŁECZNA

Pracownicy socjalni na bieżąco monitorują sytuację osób starszych. Potrzebującym jest udzielana niezbędna pomoc (zakupy żywności, leków). Wolontariusze chcący się włączyć do tej akcji proszeni są o bezpośredni kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pniewach.

 

KWARANTANNA

Osoby mające kontakt z chorymi oraz wracające do kraju obejmuje 14-dniowa kwarantanna. Takich osób szybko przybywa. W powiecie jest już ich ponad 50, w tym kilka w naszej gminie. Jesteśmy przygotowani do dostarczania żywności dla osób objętych kwarantanną. Udzielaniem im niezbędnej pomocy zajmują się pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z Policją).

 

Jeśli wystapi taka potrzeba do akcji włączymy strażaków z OSP, żołnierzy WOT i wolontariuszy.

 

UWAGA: Pracownikowi, który został poddany kwarantannie przysługuje wynagrodzenie chorobowe, nawet jeśli okaże się on zdrowy. Za złamanie warunków kwarantanny grozi grzywna do 30 000 zł.

 

INNE INFORMACJE:

- uruchomiliśmy rezerwę celową na zarządzanie kryzysowe, dokonując zakupu dostępnego sprzętu  ochronnego i środków do dezynfekcji  m.in. dla strażaków OSP i pracowników gminnych jednostek,

- środki  do  dezynfekcji   przekazaliśmy   także   proboszczom  wszystkich   parafii   w   gminie oraz  wolontariuszom  szyjącym  maseczki  ochronne  dla  szpitala  w  Szamotułach (CIS, ŚDS),

- posiadamy miejsce na kwarantannę przygotowane dla 90 osób,

- w mszach świętych i nabożeństwach może brać udział do 50 osób, aktualna jest dyspensa.

 

DZIĘKUJĘ MEDYKOM, SŁUŻBOM, PRACOWNIKOM HANDLU I USŁUG ZA WASZĄ PRACĘ!

 

Wierzę, że współnie zdamy ten egzamin z życia! 

 

 

Jarosław PRZEWOŹNY

 

 

za: https://www.pniewy.wlkp.pl/

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES