- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

KOMUNIKAT BURMISTRZA GMINY PNIEWY Nr 6

KOMUNIKAT BURMISTRZA GMINY PNIEWY Nr 6

z dnia 22 czerwca 2020 roku

 

   

Od kiedy wystąpił pierwszy przypadek Covid-19 w naszym kraju, funkcjonujemy w innej rzeczywistości. Wszyscy musieliśmy odnaleźć się w tych realiach i dostosować do nowej sytuacji. Egzamin mieszkańcy gminy Pniewy zdali celująco. Jednocześnie jako samorząd, odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoich mieszkańców, podejmowaliśmy cały szereg działań, o których Państwa na bieżąco informowaliśmy, w celu wsparcia działań rządu i służb sanitarnych w walce z rozprzestrzeniającym się wirusem.

 

Choć pandemia rozlała się po Polsce, dotąd szczęśliwie omijała naszą gminę. Mając świadomość jej obecności, od wielu tygodni towarzyszył nam niepokój, czy i kiedy koronawirus pojawi się u nas.

 

Dzisiaj z przykrością informuję Państwa o potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2  zdiagnozowanym u mieszkanki gminy Pniewy. Nie miała ona żadnych objawów chorobowych, a do zakażenia doszło w wyniku kontaktu z krewnym z zagranicy. Służby sanitarne natychmiast objęły tę osobę kwarantanną, jak również kilka innych, które miały z nią bezpośredni kontakt. Zostaną one w najbliższych dniach poddane badaniom na obecność wirusa.

 

Ponieważ osoba ta jest uczestniczką pniewskiego Środowiskowego Domu Samopomocy, po konsultacji z służbami sanitarnymi, w trosce o bezpieczeństwo innych osób, podjęliśmy decyzje o czasowym zawieszeniu działalności tej placówki. Ponadto uzyskaliśmy zgodę sanepidu na kompleksowe badania, obejmujące nie tylko osoby będące w kwarantannie, ale wszystkich jej pracowników i uczestników. Od ich wyników będą zależały dalsze decyzje o funkcjonowaniu ŚDS. 

 

W tym miejscu zwracam się do wszystkich mieszkańców gminy Pniewy i apeluję o zrozumienie i solidarność z osobami, których dotknęła ta przykra sytuacja.

 

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że każdego z nas mogło to i może jeszcze spotkać. Stąd tak ważne jest, abyśmy właśnie teraz, w tym wyjątkowym czasie, jeszcze raz wykazali się wielką odpowiedzialnością. Chodzi przede wszystkim o uszanowanie prywatności osób będących w kwarantannie, ale także o udzielenie im wsparcia, a gdy tego potrzeba, także i realnej pomocy.

 

Choć wiadomość o przypadku zakażenia koronawirusem w naszej gminie spadła na nas nagle i w momencie, gdy zaczęliśmy myśleć, że najgorsze już za nami, będąc zbudowany Waszą dotychczasową postawą jestem przekonany, że wspólnie przetrwamy ten trudny czas.

 

 

Zachowajmy odpowiedzialnie samodyscyplinę i stosujmy się do zaleceń sanitarnych.

 

 

Jarosław PRZEWOŹNY

 

 

za: https://www.pniewy.wlkp.pl/

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES