- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

KOMUNIKAT BURMISTRZA GMINY PNIEWY Nr 7

KOMUNIKAT BURMISTRZA GMINY PNIEWY Nr 7

z dnia 25 czerwca 2020 roku

  

W dniu 22 czerwca 2020 roku informowałem Państwa o potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem  SARS-CoV-2  zdiagnozowanym w gminie Pniewy. Dotyczył on uczestniczki pniewskiego Środowiskowego Domu Samopomocy.

 

Przekazałem wówczas także informację, że niezwłocznie zostaną przeprowadzone badania osób objętych z tego powodu obowiązkową kwarantanną, ale również, że w wyniku naszych starań, przebadani będą wszyscy pracownicy i uczestnicy wymienionej placówki.

 

Z radością niniejszym zawiadamiam Państwa, że wszystkie badania dały wynik negatywny, co oznacza, że nie mamy w gminie kolejnych przypadków osób zakażonych COVID-19.

 

W tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym i wspierającym w ostatnich dniach działania nasze i służb sanitarnych w tej sprawie.

 

Jednocześnie ponawiam swój apel do mieszkańców naszej gminy, w szczególności prośbę tę kieruję do mieszkańców miejscowości, w której mieszka osoba, u której zdiagnozowano wirusa, o zrozumienie i solidarność z osobami, których dotknęła ta przykra sytuacja.

 

Wiem o Państwa obawach związanych z tą sprawą i rozumiem Wasz niepokój. Realna bliskość potencjalnego zagrożenia może budzić w każdym z nas różne, często skrajne i negatywne, emocje.

 

Tym niemniej, pamiętając, że każdego z nas mogło to i jeszcze może spotkać, winniśmy nie tylko uszanować prywatność tej rodziny, która pozostała w domowej kwarantannie, ale także udzielić jej moralnego wsparcia, a nawet, gdy tego potrzeba, także i realnej pomocy.

 

Zapewne nikt z nas nie chciałby być teraz na ich miejscu, gdy do obawy o własne zdrowie dochodzi jeszcze niepokój wywołany nieżyczliwymi reakcjami otoczenia.

 

Czas pandemii to nie tylko okres obostrzeń i rygorów sanitarnych, zmieniających nasz dotychczasowy styl życia. To także rzeczywisty czas próby naszych charakterów i więzi międzyludzkich. Dlatego dzisiaj, naszą odpowiedzialną postawą, zdajmy wspólnie – jako członkowie jednej gminnej społeczności – ten jakże trudny egzamin z życia.

 

Przestrzegajmy nadal zaleceń sanitarnych, bo pandemia się jeszcze nie skończyła!

 

 

Jarosław PRZEWOŹNY

 

 

za: https://www.pniewy.wlkp.pl/

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES