- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Konsultacje społeczne w gminie Pniewy

W środę w Auli Liceum Ogólnokształcącego w Pniewach odbyła się kolejna konsultacja społeczna dotycząca założeń Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji mających za zadanie dbanie o bezpieczeństwo lokalnych mieszkańców.

 

Kolejna z cyklu konsultacji społecznych w powiecie szamotulskim odbyła się 17 lutego 2016 roku o godzinie 12:00 w Pniewach. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji mających za zadanie dbanie o bezpieczeństwo lokalnych mieszkańców.

 

W dzisiejszym spotkaniu oprócz mieszkańców uczestniczyli min. Burmistrz Miasta i Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny, Sekretarz Miasta i Gminy Pniewy Andrzej Hładki, Komendant Straży Miejskiej w Pniewach Łukasz Bąk, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Pniewy Krzysztof Matuszak.

 

Konsultacje przeprowadzili: Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach podinsp. Mirosław Gogołek, Komendant Komisariatu Policji w Pniewach asp. sztab. Dariusz Serwata oraz Kierownik Komisariatu Policji w Pniewach nadkom. Hubert Adamski. Uczestników zapoznano ze stanem bezpieczeństwa na terenie gminy Pniewy. Policjanci przedstawili zgromadzonym zagadnienie dotyczące tworzonej mapy zagrożeń.
 

Konsultacje społeczne mają na celu tworzenie mapy zagrożeń dla powiatu szamotulskiego. Jest to również okazja aby mieszkańcy oraz przedstawiciele instytucji mogli porozmawiać i przekazać swoje spostrzeżenia dotyczące lokalnych zagrożeń. Tego typu spotkania są cyklicznie organizowane przez szamotulską Policję we wszystkich gminach na terenie powiatu.

W dyskusji pierwszy głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny, który omówił problemy jakie występują na terenie miasta i gminy. Uczestnicy konsultacji chętnie dzielili się z przedstawicielami policji swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat zagrożeń i niebezpiecznych miejsc w ich okolicy. Mieszkańcy wskazywali konkretne miejsca, w których dochodzi do popełniania wykroczeń oraz wspominali o braku izby wytrzeźwień na terenie powiatu szamotulskiego oraz niedostatecznej ilości ścieżek rowerowych w gminie Pniewy.
 

 

Jest to kolejne takie spotkanie na terenie Powiatu Szamotulskiego, które ma służyć poprawie lokalnego bezpieczeństwa. Wszystkim uczestnikom debaty serdecznie dziękujemy za przybycie oraz wymianę opinii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.02.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES