- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Koronawirus w Wielkopolsce – komunikat SP ZOZ w Szamotułach

Z radością informujemy, że wynik testu na zakażenie COVID-19 Pacjentki z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego jest ujemny. Pacjentka nie jest zakażona.
 
Mama i dziecko w dobrym zdrowiu otoczone są odpowiednią opieką. Oddział Ginekologiczno-Położniczy wraca do funkcjonowania w normalnym trybie.
 

 

Rozumiemy emocje pacjentów związane z cierpieniem i bólem, chcemy im pomóc. Sytuacje takie jak ta pokazują, jak ważne są dla nas dokładne informacje, dlatego apelujemy o szczerość i precyzję. Objawy zakażenia nie sprawią, że nie udzielimy stosownej pomocy w wymagających tego przypadkach.
 
 
-----------------------------------------------

 

Odzew na informację przekazaną przez nas wczoraj był zaskoczeniem..

 

Szanowni Państwo,

Rozumiemy silne emocje związane z sytuacją, jednak opisanie przez nas okoliczności ma pokazać, jak ważne dla zdrowia i życia są dokładne informacje podawane przez Pacjentów. Prosimy o powstrzymanie się od krzywdzących komentarzy.

 

Poród nastąpił w ciągu kilkunastu minut od przyjęcia i wszyscy, zarówno Pacjentka jak i Personel na pierwszym miejscu stawiali dobro Dziecka.

 

W całej sytuacji najważniejsze pozostaje zdrowie Matki i Malucha. Oboje są otoczeni przez nas opieką.

 

Trzymamy kciuki, aby wynik testu był negatywny.

 

Przypominamy, że nasz Szpital jest przygotowany do przyjęcia Pacjentki ciężarnej z podejrzeniem zakażenia w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu. Jeśli tylko mamy taką informację z wywiadu, to stosujemy specjalną procedurę i udzielamy świadczeń w sposób bezpieczny dla pozostałych Pacjentów i Personelu.

 

-----------------------------------------------

 

9 kwietnia na Oddział Ginekologiczno-Położniczy zgłosiła się Pacjentka w zaawansowanej ciąży.

W Punkcie Kontroli Sanitarnej przeprowadzono szczegółowy wywiad epidemiologiczny. Pacjentka kilkukrotnie zaprzeczyła występowaniu jakichkolwiek objawów i dlatego przyjęto ją do Oddziału, a nie do specjalnie przygotowanej izolatki.

Po przyjęciu do Oddziału Pacjentka stwierdziła, że w ostatnim czasie wystąpiły u niej objawy infekcji.

Ze względu na rozpoczynającą się akcję porodową, konieczne było podjęcie czynności mających zapewnić bezpieczeństwo Matki i Dziecka.

Poród przebiegł prawidłowo. Stan Matki i Dziecka jest bardzo dobry.

W trosce o bezpieczeństwo Pacjentów, podjęliśmy decyzję o pobraniu wymazu i tymczasowym zawieszeniu przyjęć na Oddziale Ginekologiczno-Położnicznym do momentu otrzymania wyniku.

O sytuacji poinformowano SanEpid z którym ustalono dalsze działania.

Apelujemy do Pacjentów o szczerość podczas wywiadu epidemiologicznego. Objawy zakażenia nie sprawią, że nie udzielimy stosownej pomocy w wymagających tego przypadkach.

 

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13, 64-500 Szamotuły
tel. +48 (61) 292 71 00, fax +48 (61) 292 71 02

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES