- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Koronawirus w Wielkopolsce – nowy respirator dla Pacjentów SP ZOZ w Szamotułach

Nowy respirator dla Pacjentów Szpitala

 

W poniedziałek, 23 marca Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Włodzimierz Kaczmarek, w obecności Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak, przekazał na rzecz SP ZOZ w Szamotułach nowy respirator o wartości prawie 43 tys. zł.

 

Urządzenie będzie niezwykle przydatne do podtrzymywania funkcji życiowych Pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową – jednego z typowych objawów zakażenia koronawirusem.

 

- Respirator przekazuję nie w swoim imieniu, a wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Szamotuły. Wszyscy złożyliśmy się na ten cel – mówił Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek – W obliczu zagrożenia musimy się jednoczyć. Cieszę się, widząc wzajemną pomoc wśród mieszkańców. My także dokładamy swoją cegiełkę wspierając Szamotulski Szpital w walce z niewidzialnym wrogiem.

 

Starosta Szamotulski przekazała decyzję z ostatniego posiedzenia Zarządu Powiatu Szamotulskiego o zabezpieczeniu środków w budżecie powiatu w kwocie 100 000, 00 zł na dotację na zakup kolejnego respiratora dla szpitala.

 

- Dziękuję Mieszkańcom Miasta i Gminy Szamotuły, dziękuję Panu Burmistrzowi za to, że kupili respirator i otwierają swoje serca na potrzeby Pacjentów. Dzięki temu zyskujemy kolejne narzędzie, które pomoże w ratowaniu zdrowia i życia ludzi – powiedział Remigiusz Pawelczak, Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

 

 

 

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach
ul. Sukiennicza 13, 64-500 Szamotuły
tel. +48 (61) 292 71 00, fax +48 (61) 292 71 02

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES