- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Kradzież na legendę

Szamotulscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed złodziejami działającymi metodą na tzw. legendę. Ich ofiarami najczęściej są osoby starsze oraz samotne. Wronieccy policjanci poszukują dwóch kobiet podejrzanych o kradzież "na legendę". Dwie kobiety podszywające się pod pracowników spółdzielni mieszkaniowej okradły 82-letnią mieszkankę Wronek.

 

Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod, wykorzystując ich zaufanie. Bardzo często oszuści pukają do drzwi pod różnymi pretekstami, np. z prośbą o wodę, o jedzenie bądź też podając się za listonosza, pracownika spółdzielni mieszkaniowej, hydraulika lub przedstawiciela fundacji czy stowarzyszenia, pogotowia ratunkowego. Po podstępnym wejściu do mieszkania, wykorzystując nawet chwilową nieuwagę, okradają domowników.

 

Ostatnio ofiarą takiego przestępstwa padła mieszkanka Wronek. Do przestępstwa doszło 11 grudnia w godzinach popołudniowych we Wronkach. Wówczas do mieszkania 82-latki przyszły dwie kobiety, które podały się za pracownice spółdzielni mieszkaniowej. Najpierw poinformowały kobietę o awarii wody, następnie kazały jej zdjąć biżuterię, którą miała na sobie ponieważ, woda miała znajdować się pod urządzeniem naprawczym, które wytwarza prąd. 82-latka zdjęła i odłożyła na meblościance biżuterię, a następnie tak jak nakazały jej „pracownice spółdzielni” odkręciła wodę w kranach, którą miała zakręcić po 5 minutach. Kobiety po krótkim czasie wyszły z mieszkania seniorki, a 82-latka udała się do sąsiadów, gdzie uzyskała informację, że rzekomej awarii nie było. Kiedy kobieta wróciła do domu zauważyła brak biżuterii. O całej sytuacji natychmiast powiadomiła Policję.

 

Policjanci ustalili rysopis kobiet, które podszywały się pod pracowników spółdzielni mieszkaniowej. To kobiety w wieku ok. 40-50 lat, wzrostu około 160 cm. W dniu zdarzenia ubrane były w kurtki koloru szarego a na głowach miały wełniane czapki koloru szarego. 

 

Do chwili obecnej nie udało się zatrzymać sprawców tej kradzieży. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji we Wronkach. Wszystkie osoby, które posiadają informację dotycząca poszukiwanych kobiet proszone są o kontakt z Policją.

 

Aby uniknąć podobnych sytuacji szamotulska Policja apeluje o większą ostrożność. Jeżeli nie wiemy z kim mamy do czynienia po prostu nie otwierajmy drzwi. Zawsze możemy poprosić swoich znajomych, sąsiadów, aby towarzyszyli nam podczas ewentualnych sprawdzeń czy też regulacji urządzeń w naszym mieszkaniu. Można też zadzwonić do spółdzielni celem weryfikacji pracowników lub poprosić osoby o okazanie identyfikatorów.

 

12.12.2016

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES