- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

KWP – Podsumowanie wielkopolskich działań NURD

Działania kontrolne wielkopolskich policjantów w ramach akcji NURD zostały już zakończone. W efekcie skontrolowanych zostało 633 pojazdów, w tym najwięcej bo aż 532 to samochody osobowe.

 

16 listopada br. w trakcie 24 godzin kontroli drogowych, funkcjonariusze z całej Wielkopolski odnotowali 758 wykroczeń, nałożyli 935 mandatów, odebrali 43 dowody rejestracyjne oraz 3 prawa jazdy, z czego jedno było za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

 

Pomimo wielokrotnych policyjnych komunikatów i apeli skierowanych do kierowców o zachowanie trzeźwego umysłu na drodze, nie zabrakło 20 osób, które wykazały się zupełnym brakiem rozsądku i poczucia odpowiedzialności prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu.

 

Do najliczniejszych wykroczeń tego dnia należało nieprawidłowe zachowanie pieszych, aż 263 z nich przekraczało jezdnię w miejscach niedozwolonych, 56 przekraczało jezdnię w niewłaściwy sposób.

 

Rowerzyści również nie pozostają bezkarni, odnotowano 68 wykroczeń z udziałem rowerzystów, gdzie 23 przypadki dotyczyły jazdy po chodniku, a 6 po przejściu dla pieszych.

 

Wiele do życzenia pozostawia także zachowanie kierowców wobec pieszych czy rowerzystów. Policjanci zarejestrowali aż 160 wykroczeń z tym związanych. Niepokojącym faktem jest, że w 76 sytuacjach dotyczyły one przekroczenia prędkości w obrębie przejść dla pieszych.

 

Podsumowując działania z 16 listopada br., na wielkopolskich drogach doszło do 3 wypadków, 132 kolizji, gdzie ranne zostały 2 osoby. Na szczęście w tej jednodniowej akcji nie było ofiar śmiertelnych na drodze.

 

Cały czas apelujemy o bezpieczną i rozważną jazdę, aby na drogach nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji.

 

KWP Poznań

 

20.11.2017

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES