- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

KWW Bezpartyjni, Rozmowa ze Stanisławem Ostańskim

Rozmowa ze Stanisławem Ostańskim - radnym Rady Miejskiej Pniewy i kandydatem na radnego w nadchodzących wyborach...

 

1. Dlaczego „Bezpartyjni?

 

To jest już drugi raz utworzony taki Komitet Wyborczy. Oczywiście wiąże się to z moim nazwiskiem i moją praca w przeszłości. Niektórzy mówią o mnie „komunista” i kojarzą z partiami lewicowymi. Ja jestem lewicowiec pochodzący ze wsi, ale ponieważ nie widzę żeby tego typu partie jak również wsiowe robiły coś dla podrzędnych ludzi to ja się nie będę z nimi kojarzył.

 

 

2. Czy można Pana nazwać liderem tego komitetu?

 

Oczywiście, że ja utworzyłem ten komitet, ale propozycja kandydowania poszczególnych osób została zaproponowana dlatego, że na takich luźnych spotkaniach przedstawiono mi problemy jakie oni widzą. Moją odpowiedzią wtedy było, że jak przyjdzie czas wyborów mają w nich wystartować.

 

 

3. Czy możemy dowiedzieć się więcej o kandydatach na radnych z listy „Bezpartyjnych”: Andrzeju Niegolewskim, Włodzimierzu Jachmannie, Florianie Fauście, Katarzynie Bakier-Makowskiej, Izabeli Pietrzak, Katarzynie Kłos i oczywiście o Panu (tylko przypomnienie)?

 

To całe męskie grono jest znane w Pniewach i zna ono problematykę gminy bowiem pracowali w tej gminie lub byli radnymi. Natomiast żeńskie grono jest mniej znane, ale dwie Katarzyny to rodowite mieszkanki Pniew. Natomiast trzeba tutaj zaprezentować bliżej kandydatkę Izabellę. Związana jest z rodziną pniewską. Jest  to osoba piastująca bardzo wysokie stanowisko w Narodowym Banku Polskim w Poznaniu. Osoba o wysokich kwalifikacjach nie tylko bankowo – ekonomicznych ale i społecznych. Jako radna bardzo pomogła by rozwiązać szereg problemów związanych z zadłużeniem gminy. Ja tutaj przepraszam obecną Panią radną, ale takie są dzisiaj realne przesłanki.

 

Zdjęcie arch. naszepniewy.com.pl

 

 

4. Proszę o krótką charakterystykę Państwa programu.

 

Nasz program trzeba podzielić na dwa kierunki.  Jeden to ten który będzie dotyczył większości mieszkańców gminy i drugi co dotyczy bezpośrednio spraw związanych z danym okręgiem z którego startują kandydaci.

W tym ogólnym działaniu to będzie sprawa wysokich cen za wodę i ścieki, dalszej obniżki za wywóz śmieci i budowa północnej obwodnicy.

Na pewno młode kobiety przy naszym dużym wsparciu będą dążyć by w Pniewach był żłobek i wszystkie dzieci miały możliwość korzystania z przedszkola. Musi być większe wsparcie dla dzieci z ubogich rodzin i osób niepełnosprawnych. W Pniewach musi być większa opieka zdrowotna.

 

 

5. Proszę o zarekomendowanie się wyborcom.

 

Mogę zapewnić, że działanie moje nie zostanie umniejszone w zakresie zniesienia nie należnych kosztów w cenie wody i ścieków. Czekam na decyzję Sądu Administracyjnego w tym zakresie. Nawiązałem kontakt jako radny z zarządcą drogi wojewódzkiej  w zakresie innej trasy obwodnicy. Gmina musi wreszcie zacząć budować mieszkania socjalne. Trzeba odejść od absurdu zaciągania kredytów poprzez wydania obligacji. To forma dla cwaniaków.

 

Zdjęcie arch. naszepniewy.com.pl

 

 

6. Co jeszcze chciałby Pan przekazać mieszkańcom naszej gminy za pośrednictwem portalu naszepniewy.com.pl?

 

Chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy tak przychylnie oceniają moją osobę. Chciałbym bardzo serdecznie przeprosić tych, którzy namawiali mnie do kandydowania na stanowisko burmistrza. Obecnie ja mogę tylko pomóc każdemu burmistrzowi w realizacji celów istotnych dla gminy. Jest mi bardzo przykro, że niektóre sprawy nie doczekały się realizacji, ale tak bywa gdy radny jest osamotniony. Zdałem już relacje moim wyborcom a niektóre sprawy były opisane też w prasie. Mam nadzieję, że przyszła rada będzie radą czynów a nie radą od parkingów i miejsc postojowych.

 

Dziękuję za te pozdrowienia składane mi gdy się mijamy na ulicy.

 

 

Dziękuję za rozmowę

 

 

Rozmawiała Ewelina Keller

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES