- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Łapki na kierownicę

Od 14 do 25 czerwca będzie trwała organizowana przez Policję ogólnopolska akcja pod nazwą „Łapki na kierownicę”. Policjanci będą kontrolowali, czy kierowcy w trakcie jazdy korzystają z zestawów głośnomówiących, czy też niezgodnie przepisami trzymają telefon w ręku.

 

W myśl przepisów prawa o ruchu drogowym, kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Za naruszenie tego przepisu grozi mandat karny w wysokości 200 zł i 5 punktów karnych.

 

Za powyższe wykroczenie, w 2016 roku w całej Polsce ukaranych zostało 91 725 kierujących, natomiast w województwie wielkopolskim 9085.

 

Należy jednak pamiętać, iż mandat karny, to nie jedyne zagrożenie dla kierujących łamiących przepisy. Korzystanie w trakcie jazdy z telefonu może rozpraszać kierowcę, dlatego jeśli w pojeździe są pasażerowie, warto aby to oni wyręczyli kierowcę z odbierania telefonu.

 

W dniach 14-25 czerwca br., policjanci z drogówki, w trakcie pełnionych służb na drogach, będą zwracać szczególną uwagę na osoby niestosujące się do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu komórkowego wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.


(SCh)

 

14.06.2017

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES