- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Lista poszukiwanych skraca się

Policjanci na bieżąco pracują nad zatrzymywaniem osób poszukiwanych. W ciągu ostatnich 6 dni funkcjonariusze z terenu powiatu zatrzymali w sumie 10 osób poszukiwanych.

 

W minioną sobotę (18.02.), około godziny 17.00, policjanci patrolowali teren przy ulicy Słonecznej w Szamotułach. W trakcie patrolu zauważyli pojazd marki Volkswagen Golf. Funkcjonariusze rozpoznali samochód, ponieważ wcześniej wobec jego właściciela podejmowane były interwencje. Właśnie dlatego mundurowi podejrzewali, iż kierowca porusza się samochodem pomimo sądowego zakazu.

 

Podczas kontroli okazało się, iż właściciel samochodu nie kierował nim. Tym razem jechał jako pasażer. Policjanci ustalili, iż 43-letni mieszkaniec gminy Szamotuły był poszukiwany w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego. Miał do odbycia karę 1 roku więzienia w związku z kierowaniem samochodem pod wpływem alkoholu. Zarządzenie to wydał Sąd Rejonowy w Szamotułach. Pasażer został zatrzymany, a następnie przekazany do Aresztu Śledczego.

 

To nie jedyny przypadek zatrzymania osoby poszukiwanej w ostatnim czasie. Od piątku (17.02) do dzisiaj (22.02) nasi policjanci zatrzymali w sumie 10 osób poszukiwanych. Powyższe osoby były poszukiwane w celu osadzenia w areszcie. Jeden z zatrzymanych trafił do więzienia na 2 lata za przestępstwa narkotykowe. Trzech poszukiwanych odbędzie kary za kradzieże i włamania. Dzisiaj zatrzymano mężczyznę w związku z nakazem doprowadzenia do AŚ w związku z wyrokiem za znęcanie się nad rodziną. Spośród zatrzymanych osób, kilku odbędzie karę w związku z nieopłaceniem grzywny za popełnione wykroczenia.

 

Ponadto funkcjonariusze z Szamotuł zajmujący się poszukiwaniami i identyfikacją osób, 13-lutego zatrzymali i doprowadzili do Aresztu Śledczego w Szamotułach 38-letniego mieszkańca gminy Wronki, który od kilku lat nie przebywał w miejscu zameldowania. Policjanci ustalili, że mężczyzna przebywa na terenie Poznania w rejonie dzielnicy Wilda. Podjęte czynności doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca przebywania i zatrzymania go. Poszukiwany najbliższe półtora roku spędzi w więzieniu za przestępstwa przeciwko mieniu.

 

22.02.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES