- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Łupem złodzieja padł rower miejski

Szamotulscy dzielnicowi odzyskali rower miejski, który padł łupem złodzieja. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o kradzież tego pojazdu. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

 

W miniony poniedziałek, szamotulscy dzielnicowi uzyskali informację, która wskazywała na to, iż ktoś ukradł rower miejski.

 

Policjanci sprawdzili miejsce, w którym mógł znajdować się pojazd. Okazało się, iż nieznany sprawca zerwał z niego reklamy boczne, co mogło wskazywać, iż chciał zachować wypożyczony pojazd.

 

Policjanci sprawdzili w firmie wypożyczającej rowery czy faktycznie rower ten został utracony. Podejrzenia potwierdziły się. W związku z tym funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione mienie, aby przekazać pojazd właścicielowi.

 

Poszkodowany wartość strat wycenił na 2 tysiące złotych, co sprawę zakwalifikowało jako przestępstwo.

 

Podejrzenia kradzieży padły na 54-letniego mieszkańca Szamotuł, u którego znaleziono rower. Mężczyzna jest dobrze znany funkcjonariuszom. W chwili interwencji nie przebywał w domu, ale dzielnicowi szybko ustalili gdzie się znajduje.

 

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał zarzut kradzieży. Nie przyznaje się do zarzucanego czynu. Sprawa jest w toku, a okoliczności przestępstwa wyjaśniania szamotulska dochodzeniówka.

 

Za kradzież polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.


(S.Ch)

 

19.10.2017

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES