- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Miała być pożyczka - były zarzuty

Wronieccy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszoną awanturą w placówce, która zajmuje się udzielaniem kredytów. Interwencja zakończyła się przedstawieniem zarzutu zniszczenia dokumentów bankowych 23-latkowi. Mężczyzna miał zdenerwować się, gdy dostał odmowę udzielenia pożyczki. Może mu grozić do dwóch lat więzienia. Sprawę wyjaśnia wroniecka dochodzeniówka.

 

W miniony poniedziałek (19 marca br.) policjanci z wronieckiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o awanturze, którą mieli wszcząć klienci jednej z miejscowych placówek zajmujących się udzielaniem pożyczek.

 

Na miejscu okazało się jednak, iż nie była to zwykła kłótnia pomiędzy zgłaszającą, a klientami. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż  do wronieckiej placówki przyszło dwóch mężczyzn zainteresowanych wzięciem kredytu. Gdy okazało się, że jeden z nich nie ma zdolności kredytowej, na pożyczkę zdecydował się drugi.

 

Z ustaleń policjantów wynikało, iż 23-letni mieszkaniec Szamotuł złożył wniosek o kredyt. Taki wniosek (przekazany pracownicy placówki, opieczętowany i wysłany do banku) stanowił już dokument, którym on sam nie mógł już rozporządzać. Kiedy okazało się, że 23-latek nie ma zdolności kredytowej, mężczyzna zdenerwował się. Chciał się wycofać. Z rozmowy ze zgłaszającą policjanci dowiedzieli się, że 23-latek nie mógł zrozumieć dlaczego nie może dostać dokumentów, które podpisał i wszczął awanturę.

 

Z wypowiedzi uczestników zdarzenia wynikało, że 23-latek zdenerwowany całą sytuacją wyrwał kobiecie dokumenty bankowe. Pracownica placówki nie chciała mu oddać całości „papierów”, więc mężczyzna wszedł za biurko i zabrał resztę dokumentów, które podpisywał, po czym je podarł.

 

Gdy policjanci przyjechali na interwencję, podejrzewany o zniszczenie dokumentów bankowych był na miejscu zdarzenia. 23-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do komisariatu Policji.

 

Wronieccy dochodzeniowcy przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchali świadków i przedstawili 23-latkowi zarzut. Mężczyzna podejrzewany jest o zniszczenie dokumentu. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia.

 

Sprawa jest w toku. Wyjaśnia ją Komisariat Policji we Wronkach.

 

 (Sandra Chuda)

 

21.03.2018

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES