- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Miłośnicy cudzych rowerów w rękach kryminalnych

Miejscowi kryminalni rozwiązali sprawę kradzieży dwóch rowerów, do których doszło w ubiegłym roku w Szamotułach. Funkcjonariusze zatrzymali i przedstawili zarzuty dwóm „fanom cudzych jednośladów”. Policjanci odzyskali kilka rowerów, również takich, których kradzież nie była zgłoszona Policji.

 

Sprawa zaczęła się od zgłoszonych w lipcu ubiegłego roku kradzieży jednośladów. W nocy z 9 na 10 lipca 2017 roku nieznany sprawca ukradł rower na szamotulskim rynku. Rower wart był 1500 zł. Dzięki uzyskanym informacjom kryminalni natrafili na trop złodzieja.

 

Funkcjonariusze zebrali niezbędne materiały dowodowe i 8 stycznia br. zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Szamotuły. Na terenie posesji, w której mieszka mężczyzna, policjanci odnaleźli ramę i koła od skradzionego pojazdu.

 

Policjanci ustalili również podejrzanego o kradzież innego roweru. Tego samego dnia zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Szamotuły, który jest podejrzany o kradzież roweru wartego około 800 zł. Do kradzieży doszło w lipcu ubiegłego roku na ul. Nowowiejskiego w Szamotułach. Mężczyzna nie przebywał w miejscu zamieszkania. Został zatrzymany na terenie gminy Wronki. Rower został odzyskany i będzie mógł wrócić do właściciela.

 

Zatrzymani byli zaskoczeni niespodziewaną "wizytą" policjantów. Mężczyźni przyznali, że kradli rowery kiedy nie chciało im się np. wracać do domu pieszo. Nie robili więc tego dla zysku, lecz z wygody.

 

Na chwilę obecną każdy z nich usłyszał po jednym zarzucie kradzieży roweru. Policjanci ustalili jednak, iż łupem mężczyzn mogło paść co najmniej 6 rowerów. Nie wykluczamy więc kolejnych zarzutów.

 

Za kradzież cudzego mienia zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

 

W trakcie działań policjanci odzyskali w sumie 5 rowerów (jeden z nich był rozkręcony) . Poszukujemy właścicieli dwóch odzyskanych rowerów. Jednoślady zostały skradzione najprawdopodobniej w okolicach okresu letniego na terenie Szamotuł. Ich właściciele proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach.

 

 

(S. Chuda)

 

 

 

 

 

 

10.01.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES