- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Mundur na rowerze 2018- Mundurowi Mundurowym

Policjanci z szamotulskiej drogówki wsparli akcję pod hasłem „Mundur na rowerze- Mundurowi Mundurowym”. Wspólnie ze strażakami i funkcjonariuszami Zakładu Karnego we Wronkach, policjanci przejechali rajd rowerowy i przekazali „pałeczkę” kolejnym uczestnikom. Celem akcji jest pomoc policjantowi oraz strażakowi, którzy zostali ranni podczas akcji w Łodzi.

 

W dniu 22 maja br. w Białymstoku wystartowała kolejna edycja akcji hasłem „Mundur na rowerze- Mundurowi Mundurowym”. Finał akcji wypada na dzień 30 czerwca br. w Łodzi.

 

Akcja polega na rowerowym rajdzie sztafetowym. Mundurowi z całego kraju, w wyznaczonych punktach przekazują sobie specjalne bransolety. W trakcie akcji  można też zakupić koszulki, bransolety, naklejki i inne gadżety, z których ustalony % będzie przekazywany na cel akcji. W działaniach tych mundurowi  będą przemierzali całą Polskę, aby nieść pomoc kolegom i koleżankom w potrzebie. W tym roku, akcja poświęcona została policjantowi oraz strażakowi, którzy ulegli wypadkowi podczas akcji na łódzkich Bałutach.

 

Pod koniec 2017 roku w jednym z mieszkań nastąpił wybuch. Wezwani do pomocy kobiecie policjanci i strażacy weszli do mieszkania poszkodowanej kobiety i udzielili jej pomocy. W trakcie działań eksplodowała kasetka wypełniona materiałami wybuchowymi poważnie raniąc jednego ze strażaków oraz dwoje policjantów. Funkcjonariusze doznali poważnych urazów i potrzebna jest im pomoc. *

 

Właśnie dlatego nasi policjanci postanowili pomóc mundurowym. W minioną niedzielę funkcjonariusze szamotulskiej drogówki sierż. Marcin Wójcik oraz st. sierż. Andrzej Firlet wystartowali rowerami spod szamotulskiej komendy Policji i przejechali do Sierakowa. Ich pasją jest jazda na rowerze, więc możliwość niesienia pomocy poprzez wykorzystanie swojego hobby nie mogła zostać przez nich odrzucona. Razem z naszymi policjantami, w sztafecie uczestniczyli również strażacy z OSP we Wronkach i w Przecławiu oraz funkcjonariusz Zakładu Karnego we Wronkach. W Sierakowie funkcjonariusze przekazali sztafetę kolejnym mundurowym, którzy dalej jechali do Gorzowa Wielkopolskiego.

 

W zabezpieczeniu przejazdu uczestniczył uczestniczyli Strażacy z OSP Przecław oraz OSP Wronki.

 

mł. asp. Sandra Chuda

____________________________________

 

*http://mundurnarowerze.pl/mnr-2018/

 

 

 

 

04.06.2018

 

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES