- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Najlepszy Policjant Ruchu Drogowego w Wielkopolsce wyłoniony! - Szamotuły tuż za podium

Już po raz dwudziesty dziewiąty policjanci z Wielkopolski rywalizowali - tym razem w Pile, o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego Roku 2016”. Funkcjonariusze którzy zwyciężyli w wielkopolskich eliminacjach - najlepsi w testach, strzelaniu, kierowaniu ruchem, jeździe na motocyklu i samochodem, będą reprezentować województwo podczas krajowego finału w Białymstoku.

 

Uczestnicy wojewódzkiego finału to policjanci ze wszystkich wielkopolskich jednostek policji oraz żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. W tym roku na podium stanął st. sierż Marcin Sawicki z WRD KWP Poznań. Celem konkursu jest doskonalenie oraz sprawdzenie wiedzy, umiejętności i sprawności policjantów ruchu drogowego.
 
Zwycięzcami zostali:
1. st. sierż Marcin Sawicki – KWP Poznań
2. asp. Marcin Szymaszczyk – KMP Leszno
3. mł. asp. Kamil Kruszyński – KPP Turek
                                                                                          
4. sierż. sztab. Rafał Trela - KMP Kalisz
5. sierż. Dariusz Brzeziński - KPP Szamotuły 
 

 

Nagrody, wyróżnienia i upominki dla wszystkich uczestników wręczali insp. Tomasz Trawiński Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Prezydent Piły Piotr Głowski, Przewodniczący ZT NSZZP podinsp. Andrzej Szary, Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Roman Gryczka, Robert Werle Prezes Automobilklubu Wielkopolski, Maciej Jankowski Prezes PZMot w Poznaniu, Dyrektorzy WORD w Pile, Koninie, Lesznie i Poznaniu, asp. Błażej Dulat KKOP KWP Poznań, podinsp. Witold Drzażdżyński IPA Poznań, mjr Adam Ziółkowski Komendant Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu, mł. insp. Stanisław Małecki Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu i inni goście. 

Tegoroczny konkurs odbył się w Pile w dniach 23-25 maja br. Wszystko dzięki wspólnej organizacji turnieju przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, Komendę Powiatową Policji w Pile, Szkołę Policji w Pile oraz przy wsparciu lokalnych władz samorządowych i organizacji wspierających bezpieczeństwo na drogach. 

W konkursie uczestniczyli najlepsi policjanci ruchu drogowego wyłonieni w eliminacjach powiatowych. Po jednym ze wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji woj. wielkopolskiego oraz z WRD KWP Poznaniu, dwóch z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz dwóch żołnierzy Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu.

Trzydniowe zmagania odbyły się na obiektach Szkoły Policji w Pile. Umiejętności strzeleckie zostały zweryfikowane na strzelnicy policyjnej. Następnie policjanci sprawdzali swoją wiedzę na testach z przepisów ruchu drogowego, prawa karnego i kodeksu wykroczeń. Kolejnymi etapami rywalizacji były zadania praktyczne, czyli kierowanie ruchem na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z Dzieci Polskich w Pile, oraz jazdy sprawnościowe motocyklem i samochodem na Placu Staszica przed budynkiem Szkoły Policji.

Policjanci reprezentujący Wielkopolskę wystartują w Finale Krajowym XXIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku”, który odbędzie się niebawem w Białymstoku.
 
 
02.06.2016
 
Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES