- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Nie daj się oszukać podczas internetowych zakupów !

Zakupy za pośrednictwem Internetu czasem mogą okazać się droższe niż by się wydawało. Zwłaszcza, jeśli nie otrzymamy towaru, za który zapłaciliśmy. Przestrzegamy więc, aby zachować ostrożność podczas internetowych transakcji. O tym, że niektórzy nie są uczciwymi sprzedawcami, mogło się przekonać trzech mieszkańców naszego powiatu.

 

Trzy oszustwa zgłoszone jednego dnia- to bilans z 4 stycznia br. Policjanci otrzymali wówczas trzy zawiadomienia o oszustwach podczas zakupów internetowych.

 

W jednym przypadku mieszkanka gminy Pniewy została oszukana przy zakupie psa. W listopadzie 2020 r. wpłaciła zaliczkę na szczeniaka, jednak kontakt ze sprzedającym się urwał. Kobieta nie mogła odebrać psa, ani też nie odzyskała pieniędzy.

 

W drugim przypadku, na tym samym portalu aukcyjnym, na początku grudnia 2020 r. mieszkaniec gminy Szamotuły zamówił medale wojskowe i przelał 600 zł na konto sprzedawcy. Pokrzywdzony zamówionego towaru nie otrzymał.

 

Podobnie było w przypadku mieszkanki Obrzycka, która w grudniu 2020 r. zamówiła telefon komórkowy. Kobieta przelała na konto oszusta 620 zł i do dnia złożenia zawiadomienia o przestępstwie nie otrzymała zamówionego towaru. O zwrocie pieniędzy również nie było mowy.

 

Wszystkie powyższe sprawy są wyjaśniane w ramach prowadzonych postępowań.

 

Mając na uwadze powyższe przypadki, przypominamy, iż podczas internetowych zakupów powinniśmy zachować szczególną ostrożność. „Czerwona lampka” powinna się nam zapalić, gdy sprzedający nie honoruje opcji zapłaty „za pobraniem”.  Częstym błędem kupujących jest też brak jakiegokolwiek sprawdzenia opinii o sprzedawcy i jego sklepie internetowym. Przed wpłaceniem pieniędzy na konto kupującego zawsze powinniśmy sprawdzić, czy inni internauci nie przestrzegali przed zakupami u takiej osoby. Nasze podejrzenia wzbudzić powinna też znacznie zaniżona cena towaru, który chcemy kupić.

 

Jeśli będziemy ostrożni, ale pomimo to padniemy ofiarą oszustwa, powinniśmy zachować i przekazać Policji całą korespondencję ze sprzedającym. To może znacznie ułatwić odnalezienie oszusta. Warto mieć wydruki/ zrzuty ekranu potwierdzające transakcję i korespondencję z nieuczciwym sprzedawcą, a także potwierdzenie dokonania przelewu.

 

 

SCH

 

 

07.01.2021

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES