- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Nie unikną kary za posiadanie narkotyków

 

 

 

Noc w policyjnym areszcie spędził 20 - letni mieszkaniec Szamotuł u którego mundurowi znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. Dodatkowo mężczyzna kierował samochodem pod wpływem środka odurzającego. To nie jedyny posiadacz nielegalnych substancji zatrzymany przez policjantów w miniony weekend. Jeden z zatrzymanych hodował w mieszkaniu krzew konopi.

 

W nocy z czwartku na piątek szamotulscy policjanci w Szamotułach na ul. Obornickiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Skoda Felicja. 20 – letni kierujący zachowywał się jakby był pod działaniem narkotyków. Wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Gdy poddali go kontroli osobistej i sprawdzili jego pojazd okazało się, że przy sobie i w samochodzie posiadał 6 zwitków foliowych z marihuaną i jeden woreczek w którym znajdowała się amfetamina. Przeprowadzone badanie wykazało, że szamotulanin kierował samochodem pod wpływem środka odurzającego. Mężczyznę czeka zatem sprawa w sądzie nie tylko za posiadanie środków odurzających, ale i za kierowanie samochodem pod wpływem środka odurzającego. Kierowanie pojazdem w takim stanie jest karane tak samo jak kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo to grozi kara do 2 lat więzienia.

 

Do kolejnych zatrzymań osób posiadających przy sobie narkotyki doszło w piątek po godzinie 20 w Grzebienisku i w sobotę po godzinie 21 w Obrzycku na ul. Kasztanowej. Obaj mężczyźni na widok policji zaczęli zachowywać się podejrzanie. 20- letni mieszkaniec Poznania i 21-letni mieszkaniec gm. Szamotuły zostali więc skontrolowani przez funkcjonariuszy. Okazało się, że posiadali przy sobie marihuanę. Obaj panowie usłyszeli zarzuty z art. 62 UOPN- posiadanie środków odurzających za co grozi kara do 3 lat więzienia.

 

Ostatni z zatrzymanych, to poszukiwany 29 – letni mieszkaniec Ostroroga. W minioną niedzielę, kilka minut po godzinie 18 dzielnicowi z Obrzycka znaleźli krzew konopi, który mężczyzna hodował w domu. W związku z nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Szamotułach, poszukiwany 29 – latek trafił prosto do Aresztu Śledczego w Poznaniu.

 

Teraz wszystkich zatrzymanych czekają sprawy w sądzie.

 

 

 

http://www.szamotuly.policja.gov.pl

Więcej...
Pniewy
+10°C

reklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewy

AGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES