- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Niebezpieczny finał jazdy pod wpływem alkoholu

1,72 promila alkoholu miał mężczyzna podejrzewany o kierowanie fordem. Kierujący stracił panowanie nad samochodem i uderzył w płot posesji. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu więzienie.

 

W miniony wtorek 23 maja br. około godziny 17, szamotulscy dzielnicowi interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Szczuczyńskiej w Szamotułach.

 

Na miejscu policjanci zastali Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarną oraz rozbity na płocie samochód marki Ford Mondeo.

 

Po ustaleniu świadków zdarzenia okazało się, iż kierujący niniejszym samochodem z niewiadomych przyczyn zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w płot posesji. Policjanci ustalili podejrzewanego o kierowanie samochodem- był nim 36-letni Szamotulanin. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Po przebadaniu go alkosensorem, okazało się iż ma 0,86 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co oznacza, iż miał około 1,72 promila alkoholu w organizmie.

 

Sprawa jest wyjaśniana w ramach prowadzonego postępowania.

 

 

Apelujemy do kierowców o to, aby nie wsiadać za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. Nawet, gdy do przejechania mamy krótki odcinek, w takim stanie może okazać się on niebezpieczny. Podejmując jazdę w stanie nietrzeźwości stwarzamy zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Jak widać na powyższym przykładzie, alkohol znacznie obniża koncentrację i opóźnia reakcje. Pamiętajmy więc również, aby reagować, gdy widzimy, że ktoś chce kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Taka reakcja może uratować czyjeś życie lub zdrowie.

 

 

 

25.05.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES