- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

NIELEGALNE AUTOMATY DO GIER ZABEZPIECZONE

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili działania, których celem jest zwalczanie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. Funkcjonariusze podczas kontroli przeprowadzonych w punktach na terenie Szamotuł zabezpieczyli 8 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

 

Gry na automatach mogą uzależniać. Najczęściej mówi się o uzależnieniach od używek typu alkohol, narkotyki. Tym czasem wiele osób wpada w uzależnienia od hazardu. Wszystko zaczyna się niewinnie od okazjonalnych gier. Człowiek podejmuje stopniowo większe ryzyko i w pewnym momencie okazuje się, że przegrywa bardzo duże sumy pieniędzy. Staje się uzależniony popadając w problemy rodzinne, finansowe i niejednokrotnie wchodzi w konflikt z prawem.

 

Szamotulska Komenda Policji, w zakresie rozpoznania i zwalczenia przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach, ściśle współpracuje z Poznańską Służbą Celno-Skarbową.

 

30 stycznia w trakcie działań, celnicy i policjanci sprawdzali pochodzenie i legalność automatów oraz zezwolenia. Funkcjonariusze podczas kontroli przeprowadzonych w punktach na terenie Szamotuł zabezpieczyli 8 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

 

Urządzenia trafiły do depozytu Służby Celno-Skarbowej, której funkcjonariusze poprowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

 

W trakcie prowadzonych czynności mundurowi zatrzymali 35-letniego właściciela jednego z kontrolowanych lokali, okazało się że jest on osobą poszukiwaną. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

 

Akcja miała na celu ujawnienie nieprawidłowości w zakresie organizowania gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

 

Ewelina Grabowa

 

01.02.2018

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES