- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Nieletni pod wpływem alkoholu trafił do szpitala- jego sprawa trafiła do sądu

Do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szamotułach trafiła sprawa nieletniego mieszkańca powiatu szamotulskiego. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż 14-latek wywrócił się na rowerze. Chłopiec znajdował się pod wpływem alkoholu. Trafił do szpitala. Apelujemy do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi o skutkach spożywania alkoholu.

 

W minionym tygodniu policjanci szamotulskiej drogowi interweniowali w związku ze zgłoszeniem, iż w Śmiłowie przewrócił się kierujący rowerem. Sprawa była o tyle poważna, że na miejscu interweniowało też pogotowie ratunkowe.

 

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż 14-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego, spożywał alkohol, po czym kierował rowerem i na drodze rowerowej w Śmiłowie stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, iż chłopiec miał około 1,6 promila alkoholu w organizmie. Z miejsca zdarzenia pogotowie zabrało go pod opieką dorosłego członka rodziny do szpitala.

 

Z uwagi na fakt, iż 14-latek znajdował się pod wpływem alkoholu, o sprawie powiadomiony został Wydział Rodzinny i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Szamotułach. Czynności w niniejszej sprawie są w toku.

 

Przypominamy, że spożywanie alkoholu przez nieletnich jest zabronione. Jest to traktowane jako przejaw ich demoralizacji. W takim przypadku, policja każdorazowo przekazuje informacje do Sądu Rodzinnego. Sąd może  wówczas zastosować wobec nieletniego środki wychowawcze, które wymienione są w ustawie.

 

Apelujemy do rodziców i opiekunów, aby rozmawiać z dziećmi  i młodzieżą na temat negatywnych skutków, które może wywołać spożywanie alkoholu. Jak widać na powyższym przykładzie, młody organizm nie najlepiej reaguje na wypity alkohol.

 

SCH

 

12.05.2020

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES