- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Nietrzeźwy kierujący wjechał w mur

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zatrzymali mieszkańca Rogoźna, który jest podejrzewany o to, że mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie wjechał w mur budynku. Mężczyźnie grozi kara więzienia.

 

W miniony piątek 8 lipca br. około godziny 18:30 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej do której doszło w Szamotułach na ulicy Obornickiej. Na miejsce pojechali szamotulscy policjanci, gdzie zastali uszkodzony samochód marki Fiat Seicento oraz siedzącego w nim mężczyznę.

 

Z ustaleń przekazanych przez świadków wynika, iż 24-latek kierujący fiatem chcąc wyjechać z parkingu uderzył w mur budynku przy ul Obornickiej.

 

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Uzyskany wynik mógł dać wyjaśnienie powodu uderzenia w mur budynku. Kierujący fiatem, mieszkaniec Rogoźna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ten nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Teraz sprawę wyjaśniają policjanci z Szamotuł. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje karę więzienia. Ponadto za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz kierowanie bez uprawnień grozi mu grzywna.

 

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża ich sprawność psychofizyczną, przez co trudniej jest się skoncentrować na drodze, a reakcje są znacznie opóźnione. Apelujemy więc o zachowanie rozwagi na drogach oraz o niewsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. Często osoba, która znajduje się pod wpływem alkoholu, czuje się pewniejsza siebie i nie myśli o zagrożeniach, które niesie za sobą wsiadanie w takim stanie za kierownicę. Dlatego też apelujemy również do świadków, aby widząc taką próbę niezwłocznie zareagowali i w razie potrzeby natychmiast zadzwonili na Policję. Policyjne statystyki nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Praktycznie każdego dnia, na terenie kraju zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący.

 

11.07.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES