- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Nieudana ucieczka zakończona 'w rękach dzielnicowych'

Dwa lata więzienia grożą mężczyźnie, którego w minioną sobotę zatrzymali dzielnicowi z Dusznik. 21-latek, który próbował uciec przed policją jest podejrzewany o kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna jest podejrzewany o szereg wykroczeń. Uciekiniera zdradziły buty…

 

W minioną sobotę (8.04.2017 r.)  około godziny 23.50 dzielnicowi z Dusznik kontrolowali teren w miejscowości Grzebienisko. Na ulicy Szkolnej funkcjonariusze zauważyli motocyklistę, który jechał bez włączonych świateł i dodatkowo nie posiadał tablicy rejestracyjnej. W związku z powyższym policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać motocyklistę do kontroli drogowej.

 

Mężczyzna nie reagował na sygnały mundurowych. Wręcz przeciwnie - skręcił w drogę szutrową, a następnie uciekając wjechał w pole. Policjanci sprawdzili pobliski teren, sprawdzili drogi, którymi z pola mógł wyjechać motocyklista. W tym czasie czujny mieszkaniec zwrócił uwagę na podejrzanego mężczyznę, „spacerującego” po okolicy w obuwiu motocyklowym. To właśnie „hałasujące” buty zwróciły uwagę mieszkańca. Szybko zadzwonił na policję. Dzielnicowi rozpoznali w spacerowiczu uciekiniera.

 

Po wylegitymowaniu okazało się, iż kierujący crossem, to 21-letni mieszkaniec gminy Buk. Mężczyzna przyznał, że to on uciekał motocyklem. Wskazał policjantom miejsce porzucenia pojazdu. Policjanci sprawdzili mężczyznę oraz pojazd w policyjnych systemach. Okazało się, iż 21-latek wcale nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, w dodatku nie miał przy sobie żadnych dokumentów od pojazdu. Ponadto policjanci wyraźnie wyczuli od 21-latka alkohol. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, iż ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Teraz 21-latka czekają sprawy w sądzie. Jest podejrzewany o przestępstwo- kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości, a także o szereg wykroczeń- m. in. O niezatrzymanie się do kontroli drogowej,  jazdę bez włączonych świateł, kierowanie motocyklem bez uprawnień, kierowanie pojazdem pomimo braku dopuszczenia go do ruchu, kierowanie pojazdem bez wymaganych dokumentów. 

 

10.04.2017

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES