- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

Nieudane zakupy w sieci

Podczas zakupów w Internecie powinniśmy zachować ostrożność. O nieuczciwości niektórych sprzedawców mógł się ostatnio przekonać jeden z mieszkańców Wronek. Policja wyjaśnia sprawę oszustwa.

 

Wielu z nas bardzo często jako sposób zakupu wybiera drogę internetową. Niestety niejednokrotnie stajemy się wtedy łatwym celem dla cyberprzestępców.

 

W ostatnim czasie mógł się o tym przekonać mieszkaniec Wronek. W dniu 9 kwietnia br. mężczyzna zgłosił wronieckim policjantom, że został oszukany. Wonczanin zamówił zegarek na jednym ze znanych portali internetowych. Za zakupiony zegarek przelał na konto sprawcy  1700 zł. Po wpłacie pieniędzy za zamówiony towar, kontakt ze sprzedającym urwał się. Sprawę wyjaśniają policjanci z Wronek.

 

Tego typu zdarzenia powtarzają się co jakiś czas. Dlatego podczas internetowych zakupów powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Warto dokładnie sprawdzić opinie na temat sprzedającego. Naszą uwagę powinna również zwrócić zbyt niska cena. Warto również sprawdzić od kiedy sprzedający korzysta z konta i ile osób skorzystało z jego ofert. Nasze podejrzenia powinien również wzbudzić sprzedający, który nie daje możliwości zapłaty za zakupy w opcji za pobraniem.

 

Po dokonanych zakupach nie powinniśmy kasować korespondencji ze sprzedającym. W przypadku oszustwa będzie ona dowodem, który będzie można wykorzystać w sprawie.

 

(Sandra Chuda)

 

11.04.2018

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES