Nocny pościg za pijanym kierowcą

 

fot. podlaska.policja.gov.pl

 

 

Czwartkowej nocy (18.10) nietrzeźwy kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał przed policjantami i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca dodatkowo posiadał zakaz kierowania pojazdami. Teraz grozi mu kara więzienia.

 

W nocy z 17/18 października kilka minut przed godziną 1 w okolicy ul. Chrobrego we Wronkach policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki BMW, który na widok oznakowanego radiowozu zaczął uciekać i nie zareagował na sygnał wydany przez policjantów. Mundurowi podjęli więc pościg za podejrzanym kierującym. Mężczyzna usilnie próbował uciec. Policyjna pogoń zakończyła się dopiero w Podpniewkach. Tam kierujący BMW chciał ominąć radiowóz policjantów z Pniew, którzy również włączyli się do akcji i wjechał w przydrożne drzewo.

 
 

Jak się okazało, pojazdem kierował 42 – latek nie posiadający stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkotestem wykazało 0,67 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo, po sprawdzeniu w systemie policyjnym okazało się, że do 2014 r. mężczyzna wcale nie powinien kierować samochodem, gdyż posiadał aktywny zakaz sądowy kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

42-latek został zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty - kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i niedostosowanie się do sądowego zakazu. Teraz grozi mu kara więzienia.

 

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES