- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

O bezpieczeństwie dziadków i wnuków

Organizowane w szkołach spotkania z okazji dnia babci i dziadka było okazją do krótkiego przypomnienia zasad bezpieczeństwa. Policjanci rozmawiali z dziadkami i ich wnukami o bezpieczeństwie oraz o oszustwach na szkodę seniorów.

 

Policjanci z Szamotuł oraz z Obrzycka uczestniczyli w spotkaniach organizowanych z okazji dnia babci i dziadka. Spotkania odbyły się w Świetlicy wiejskiej w Brodziszewie oraz w przedszkolu w Ostrorogu. W spotkaniu w Brodziszewie uczestniczył również Starosta Powiatu Szamotulskiego.

 

Dzień babci oraz dziadka okazał się dobrą okazją do porozmawiania z solenizantami o bezpieczeństwie ich oraz ich wnuków. Policjanci przeprowadzili krótkie pogadanki na temat bezpieczeństwa pieszych na drodze. Dziadkowie często odprowadzają swoje wnuki do szkół oraz przedszkoli warto więc przypominać im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o których często zapomina się gdy człowiek się gdzieś spieszy.

 

Podczas spotkań policjantka zwróciła m.in. uwagę na to, iż pierwszeństwo pieszego na przejściu dla pieszych to jedno, ale najistotniejsze jest jego bezpieczeństwo. Właśnie dlatego warto, aby każdy pieszy korzystający z przejścia (również takiego z sygnalizacją świetlną, gdy zapali się światło zielone) rozejrzał się zanim wejdzie na ulicę. Co z tego, że kierujący poniesie konsekwencje prawne jeśli potrąci pieszego, który na zielonym świetle przechodzi przez przejście dla pieszych, jeśli pieszy może utracić zdrowie, a w najgorszym przypadku życie.

 

Policjantka przytoczyła przykład zdarzenia, do którego doszło w dniu 24 stycznia we Wronkach na ulicy Bolesława Chrobrego. Piesza, która przechodziła przez przejście dla pieszych na zielonym świetle, została potrącona przez kierującego, który nie dostosował się do sygnalizatora. Kobieta została przetransportowana do szpitala. W tym przypadku na szczęście nie doznała poważnych obrażeń i sprawa zakończyła się mandatem karnym, warto jednak pamiętać, iż nie każde zderzenie pieszego z samochodem kończy się tak „szczęśliwie”.

 

W celu poprawy bezpieczeństwa dzieci oraz seniorów, w trakcie spotkania policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe oraz odblaski.

 

Korzystając z okazji, profilaktyk szamotulskiej komendy Policji omówiła również problematykę związaną z oszustwami dokonywanymi na szkodę seniorów.

 

 


(Sandra Chuda)

 

 

 

 

 

 

 

25.01.2018

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES