- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

O bezpieczeństwie na cmentarzach

Zbliża się Święto Zmarłych czas dla tych, którzy odwiedzają groby swoich bliskich na cmentarzach. Myśląc o zniczach, kwiatach i porządkach przed tym szczególnym dniem nie należy zapominać o własnym bezpieczeństwie.

 

W dniach od 24 października do 2 listopada br. szamotulscy policjanci przeprowadzą wzmożone działania wobec osób starszych polegające na wręczeniu elementów odblaskowych, poradnika „Bezpieczne Życie Seniora” oraz przeprowadzeniu rozmowy profilaktycznej mającej na celu poprawę bezpieczeństwa.

 

Wyjeżdżając w drogę, należy pamiętać o ostrożności, a prędkość dostosować do panujących warunków drogowych i widoczności. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie siebie i bliskich w elementy odblaskowe. Ruch wokół cmentarzy zarówno pojazdów i pieszych jest wzmożony więc wiele osób przebiega lub przechodzi w miejscach do tego nie wyznaczonych. W szczególności osoby starsze powinny pamiętać o bezpiecznych przejściach dla pieszych.

 

Wybierając się na cmentarz, nie należy zabierać ze sobą dużych kwot pieniędzy czy też przedmiotów wartościowych. Nie będą w tym miejscu potrzebne, a mogą paść łupem złodziei kieszonkowych. Wszystkie osobiste przedmioty należy mieć w zasięgu wzroku i nie zostawiać na pomnikach czy ławkach.

 

Szamotulscy policjanci w tych dniach będą w szczególności dbali o bezpieczeństwo mieszkańców. Prosimy jednak o informowanie Policji o osobach, które swoim zachowaniem i sposobem bycia mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla innych.

 

25.10.2016

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES