- Nasze Miasto Pniewy województwo Wielkopolskie Powiat Szamotulski

O dopalaczach z młodzieżą

Niebezpieczeństwo związane z narkotykami i dopalaczami było tematem spotkań, w których w ostatnim czasie uczestniczyli szamotulscy policjanci. Z uwagi na wiek uczestników prelekcji, funkcjonariusze omówili również problematykę wypadków drogowych. W spotkaniach uczestniczyło w sumie ponad 100 uczniów.

 

W minionym oraz w tym tygodniu, policjanci z Szamotuł spotkali się z uczniami klas pierwszych Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach. Główną tematyką omawianą podczas prelekcji były zagrożenia związane z narkotykami oraz dopalaczami. Podobne spotkanie odbyło się w tej szkole pod koniec września br. W sumie w działaniach brało udział 6 klas technikum oraz zawodowych. 

 

Funkcjonariusze przedstawili uczniom zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków oraz dopalaczy. Policjanci omówili między innymi przykłady zatruć dopalaczami, do których doszło na terenie powiatu, a także tragiczne w skutkach zatrucie 14-latki, która w tym roku zmarła na terenie kraju. W trakcie spotkań, młodzież miała okazję obejrzeć filmy z wypowiedziami specjalistów na temat zagrożeń (w tym również zdrowotnych) związanych z dopalaczami.

 

Mundurowi uświadomili młodzieży, jakie konsekwencje prawne grożą im w związku z popełnieniem przestępstw dotyczących substancji zabronionych.

 

Celem niniejszych działań było zapobieżenie występowania zjawiska zażywania narkotyków i dopalaczy wśród młodzieży z terenu powiatu szamotulskiego.

 

Mając na uwadze wysoką liczbę wypadków ze skutkiem śmiertelnym, które zaistniały na terenie powiatu szamotulskiego, podczas większości spotkań funkcjonariusze zaprezentowali również film dotyczący zdarzeń drogowych na terenie powiatu.

 

Często w tych zdarzeniach uczestniczą również młodzi ludzie. Są oni zarówno kierowcami, jak i pasażerami pojazdów biorących udział w wypadkach. Przykładem takich zdarzeń są choćby tragiczne wypadki, do których doszło w ostatnim czasie w Bininie oraz w Piotrowie. Uczniowie, którzy uczestniczyli w spotkaniach niebawem będą mogli starać się o uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami. Właśnie dlatego policjanci skierowali działania profilaktyczne do tej grupy odbiorców. Celem działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych.

 

 

(SCh)

 

 

 

20.10.2017

 

 

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES